Monitörüm 144 Hz ama oyunlarda 165 Hz gösteriyor

finduk123

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba geçen günlerde kendime bilgisayar kasası ve monitör satın aldım her şey güzeldi fakat 144 Hz olan monitörüm oyunlarda 165 Hz olarak gözüküyor oyunlardayken Alt Tab attığım zaman siyah ekranda kalma gibi sorunlar ortaya çıkardı yırtılmalar renk kaymaları da çok belli ediyor kendini bunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba geçen günlerde kendime bilgisayar kasası ve monitör satın aldım her şey güzeldi fakat 144 Hz olan monitörüm oyunlarda 165 Hz olarak gözüküyor oyunlardayken Alt Tab attığım zaman siyah ekranda kalma gibi sorunlar ortaya çıkardı yırtılmalar renk kaymaları da çok belli ediyor kendini bunu nasıl çözebilirim?

165 Hz göstermiyordur. OC ile 165 Hz'dir o monitör. Çoğu oyun tam ekrandan masaüstüne geçerken sorunlar yaratabiliyor. Özellikle oyun korsan sa. Yırtılmaları azaltmak için V-Sync'yi oyun içinden aktif edebilirsin. AAA oyunlar da zaten o FPS-Hz değerlerine ulaşman zor ama düşük kullanımı olan oyunlar için sorununu çözecektir.

Görüntü ayarlarımdaki Hz seceneklerinde 144 varmı varsa 144 yapın. Ve oyunda iken FPS 144 sabitleyip v-sync açın

Yeni konular

Geri
Yukarı