i5 12400F - 4060 Ti sistem sürekli oyunlardan atıyor

grido

Zeptopat
Daha fazla  
MSI PRO H610M-E anakart
MSI GeForce RTX 4060 Ti VENTUS 2X BLACK 8G OC ekran kartı
Intel Core i5 12400F işlemci
GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 Siyah Single Kit Ram 2 adet
GoodRam 1TB PX600 Gen4x4 M.2 NVMe SSD

Yukarıda bileşenlerini yazdığım sistemden performans almak konusunda çok sıkıntı yaşıyorum. ETS 2, GTA 5, Forza ve assetto gibi oyunlarda oyundan atıyor. Çalıştırırken bazen sorun alıyorum, çalışmıyor. Valorant oynarken oyun başında ya da oyun sonunda oyundan atıyor. Daha düşük sistemlerle yayın açanları biliyorum, yayın açmaya çalıştığımda OBS çöküyor kapatıyor kendini ve kısa süreli kasmalar oluyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerin eğer 3600 MHz'de çalışıyorsa eğer anakartın 3200 MHz desteklediği için sıkıntı çıkarıyor olabilir onu RAM'lerin kaç MHz'de çalıştığını kontrol edip geri dönüş yazın lütfen.

Bileşen uyumluluklarında herhangi bir sorun yok hocam, herhangi bir parçada sıkıntı var yüksek ihtimal veya yazılımsal bir sorunda olabilir. Oyunlarda attığında herhangi bir hata veriyor mu ? Performanstan kastınız nedir? FPS değerleriniz mi düşük ?
Fps zaten youtube da ki performans videolarına göre düşük kalıyor mesela valorantta 320 falan alıyor sistemi deneyenler ama ben 200 civarı alıyorum . Ets 2 den direk atıyor oyunun ortasında herhangi bir uyarı vermeden.

Fps zaten youtube da ki performans videolarına göre düşük kalıyor mesela valorantta 320 falan alıyor sistemi deneyenler ama ben 200 civarı alıyorum . Ets 2 den direk atıyor oyunun ortasında herhangi bir uyarı vermeden.
Driverlarınız güncel mi hocam ? DDU ile driverlarınızı silip temiz kurulum yapmayı deneyin son sürüme.

Driverlarınız güncel mi hocam ? DDU ile driverlarınızı silip temiz kurulum yapmayı deneyin son sürüme.
nasıl yapacağım konusunda yardımcı olma şansın var mı acaba ?

RAM'lerin eğer 3600 MHz'de çalışıyorsa eğer anakartın 3200 MHz desteklediği için sıkıntı çıkarıyor olabilir onu RAM'lerin kaç MHz'de çalıştığını kontrol edip geri dönüş yazın lütfen.
Ram ler stok hızda çalışıyor 2200 mhz

nasıl yapacağım konusunda yardımcı olma şansın var mı acaba ?

Ram ler stok hızda çalışıyor 2200 mhz
Rehber: DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi Konuyu takip edin bu arada ram mhz değerlerinizde düşük izlediğiniz videolardaki fps farklarına bununda etkisi var. Ramlerinizin 2200hz de çalışmaması lazım. Biostan bunuda ayarlamanız gerekiyor .

Yeni konular

Geri
Yukarı