Monitörüm 165Hz fakat 144Hz'den yukarı çıkamıyor!

oxdiyus

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese,
ASUS VG278QF markalı bir monitörüm var. Nedense 165Hz değerine çıkamıyor, 144Hz'de kalıyor. DP kablo ile kullanıyorum, DP kablo da kutunun içinden çıkan kablo. Nedenini bilen var mı acaba?

Çok ilginç. Neyi kapatıp açıyorsunuz peki?

Discord'unuz var mı ekran paylaşabilirim.
Çok ilginç. Neyi kapatıp açıyorsunuz peki?
Bakın sitesinde böyle bir yazı var;

• Tamamen tepkisel oyun deneyimi için ASUS GameFast Input Teknolojisine sahip 27 inç Full HD (1920 x 1080) 165Hz 0.5ms* oyuncu monitörü
  • AMD Radeon Ekran Kartlarında bulunan FreeSync/Adaptive Sync desteği ve 144Hz yenileme hızı sayesinde takılmasız oyun deneyimi

• Tamamen tepkisel oyun deneyimi için ASUS GameFast Input Teknolojisine sahip 27 inç Full HD (1920 x 1080) 165Hz 0.5ms* oyuncu monitörü
  • AMD Radeon Ekran Kartlarında bulunan FreeSync/Adaptive Sync desteği ve 144Hz yenileme hızı sayesinde takılmasız oyun deneyimi
Freesync açıkken sanırım 144 hz destekler demek istemiş diye anlıyorum.

Var ama giremiyorum, giriş bilgilerini sıfırlamaya üşeniyorum. Çok ilginç ama. Ben AMD ekran kartı kullandığım için NVIDIA denetim masasından hiç anlamıyorum desem yeridir :).
Yine de çok teşekkür ederim bana vakit ayrıdığın için çözemedik ama olsun. Büyük ihtimalle 165Hz'e çıkabilen bir monitör değil.

Freesync kapatıp 165 Hz yapmayı deneyebilir misiniz?
Yine de çok teşekkür ederim bana vakit ayrıdığın için çözemedik ama olsun. Büyük ihtimalle 165Hz'e çıkabilen bir monitör değil.
Bir şekilde halledilir, bahsettiğim gelişmiş görüntü ayarında monitörün modeli hakkında ne diyor?

Ekran kartım Nvidia :D G-Sync kapalı oynuyorum.
DP üzerinden Freesync monitörler de artık NVIDIA kartlarda kullanabiliyor, açıktır diye sordum.
Şurada sende ne yazıyor?
lol.JPG

DP üzerinden Freesync monitörler de artık NVIDIA kartlarda kullanabiliyor, açıktır diye sordum.
Şurada sende ne yazıyor?
Eki Görüntüle 575020
Şuan FreeSync kapattım ve öyle denedim yine olmadı :(
Şurada sende ne yazıyor?
Eki Görüntüle 575020
VG278
165 ile 144 arasında hiçbir fark yok 144 kulanmaya devam et bence
Ben de öyle yapıyordum da ne bileyim 165Hz alabilmek varken 144Hz çok cazip gelmiyor.
Şurada sende ne yazıyor?
Eki Görüntüle 575021
Trace Free kaç olmalı? 0 yaptım da.

Şuan FreeSync kapattım ve öyle denedim yine olmadı. :(

VG278.

Ben de öyle yapıyordum da ne bileyim 165Hz alabilmek varken 144Hz çok cazip gelmiyor.
Monitörün hangisi? VG278 diye internette aratınca 2 model çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı