Monitörüm 75 Hz ama VGA ile bağlanınca 60 Hz

cagaataayy

Femtopat
Arkadaşlar 75 Hz bir monitörüm var HDMI kablo ile bağlayınca 75 Hz alıyorum ama VGA to DisplayPort ile monitöre bağladığımda 60 Hz oluyor 2.ekranda bağladığımda VGA to display ile (VGA girişi var) 75 Hz alabiliyorum ama main monitörde 75 Hz alamıyorum.

Bu kablo kalitesi ve çıkışların desteklediği değerler ile alakalı tamamen. VGA ile çıkış alıp DP ile ekrana bağlıyorsan genelde 60 yukarısı vermiyor diye biliyorum. Ama DP ile çıkış alıp VGA ile ekrana bağlayınca 75 verebilecektir. Bu çıkışların versiyon ve desteğiyle de alakalı, kablonun kapasitesi ile de. Olabildiğince de çevirme aparatlarından uzak dur. Onlar da kalitesizse eğer performansı düşürebiliyorlar.

Arkadaşlar 75 Hz bir monitörüm var HDMI kablo ile bağlayınca 75 Hz alıyorum ama VGA to DisplayPort ile monitöre bağladığımda 60 Hz oluyor 2.ekranda bağladığımda VGA to display ile (VGA girişi var) 75 Hz alabiliyorum ama main monitörde 75 Hz alamıyorum.

Dönüştürcü kulanırsan alamazsın sadece DVI to HDMI, HDMI to VGA da alırsın ekranın destekledi hızı ben denedım için biliyorum.

Ekran kartında HDMI DVI-D ve DP var monitörde HDMI ve VGA var VGA'yı DP'ye çeviren dönüştürücü aldım DP'yi ekran kartına VGA'yı monitöre takıyorum diğer monitör 75 verirken main monitör 60 veriyor onu anlayamadım.

Ekran kartında HDMI DVI-D ve DP var monitörde HDMI ve VGA var VGA'yı DP'ye çeviren dönüştürücü aldım DP'yi ekran kartına VGA'yı monitöre takıyorum diğer monitör 75 verirken main monitör 60 veriyor onu anlayamadım.

Resim atabilir misin dönüştürcüler ile nasıl bağladın.

Geri
Yukarı