Monitörümde karıncalanma sorunu

Arkadaşlar sorununuz tam olarak ne anlamadım ama monitörü racing moda alıp kontrastı 50 civarına düşürüp parlaklığı 100 yapıp nvidia ayarlarından doygunluğuda biraz arttırıp bir fark olup olmadığını yazarsanız sevinirim. Özellikle siyah sahnelerde parçalanma yaşayan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

Sorunum ekranda bulutlanma var kartanesi gibi küçük küçük noktalar var ekranda ayrıca oyunlarda küçük küçük karıncalanma oluyor ekran kartım amd maalesef..

Arkadaşlar sorununuz tam olarak ne anlamadım ama monitörü racing moda alıp kontrastı 50 civarına düşürüp parlaklığı 100 yapıp nvidia ayarlarından doygunluğuda biraz arttırıp bir fark olup olmadığını yazarsanız sevinirim. Özellikle siyah sahnelerde parçalanma yaşayan arkadaşlar cevap verirse sevinirim.
Az birşey farkediyor hocam ama siyahtan beyaza geçişlerde hala çok net belli oluyor. Sanki bu panelden çok Asusun yazılımsal bir sıkıntısı gibi. Bir arkadaş VG249Q kullandığını ve color bleeding olduğunu yazmış, konudaki diğer aynı panel modeline sahip diğer AOC ve Viewsonic marka monitör kullananlarda böyle bir sorun yok mesela.

Sorun bende de vardı sayısız kablo değiştiridm, sayısız forum baktım. En sonunda bugün bir değişiklik yapayım subwooferı monitörün yanından alta alayım dedim. Sonra beyaz karıncalanma sorunu gitt. Subwoofer'ın manyetik alanı büyük ihtimal ekran da sorun yaratıyor.

Daha aciklayici anlatabilir misin dosatum?

Sorun bende de vardı sayısız kablo değiştiridm, sayısız forum baktım. En sonunda bugün bir değişiklik yapayım subwooferı monitörün yanından alta alayım dedim. Sonra beyaz karıncalanma sorunu gitt. Subwoofer'ın manyetik alanı büyük ihtimal ekran da sorun yaratıyor.

Daha aciklayici anlatabilir misin dosatum?

Monitörümün yanında hoparlor bass sistemi vardı. Ben bu bass sistemini kaldırdım ve monitörün yanında herhangi bir cihaz kalmadı, sadece monitör. Hoparlörün bas sisteminin içerisinde büyük manyetizmalar var ve bunlar manyetik alan oluşturuyor. Bu manyetik alan panelde karıncalanmalar yapıyor olabilir. Bende subwoofer vardı sende belki başka cihaz olabilir ama tamamen başka bir sorun da olabilir. Sadece ihtimalleri değerlendirmek için yazdım. Kolay gelsin.
Monitörünün yanında bir cihaz yoksa es geç benim yazımı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı