Monitörümden gelen görüntü net değil

jeyanchx

Hectopat
Arkadaşlar selam, 1440x900 bir VGA monitörüm var. Bilen varsa HP W1907 model.

Evet imzamdaki sisteme böyle bir monitör yakışmaz ama malum dolar Euro uçuyor ben de bir süre bunu kullanıyorum.

Şimdi daha önce bilgisayarımı 1920X1080 bir televizyonda oynuyordum. Windows ayarlarından %175 özel ölçeklendirme yapmıştım ve her oyunda gayet rahat bir şekilde göz yormadan oynuyordum.

Şimdi ise neredeyse her oyunda sanki oyunun uzak tarafı/mapin ilerisi piksel piksel ve göz yoran cinsten. Sanki anti-aliasing yokmuş bir oyun oynuyormuşum gibi. Bit görüntü oluyor anlayacağınız.

Bu masüstündeki yazılarda, oyundaki yazılarda, Steam bildirim pencerelerinde de aynı şekilde. Ya piksel piksek oluyor ya da okunmuyor ve PC başından kalktığım zaman gözlerim acayip rahatsız hissediyor.

Bana önereceğiniz bir yol var mı? Monitör al dışında.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki dönüştürücüde sorun olabilir fakat benim bilgim olmadığından dolayı diğer arkadaşlara bırakıyorum o kısmı. Sadece daha önce TV de laptop umu kullanırken işe yarayan bir çözüm yolunu yazayım.

Bilgisayarım sağ tık>özellikler>Gelişmiş Sistem Ayarları>Performans kısmındaki ayarlar, en iyi görünüm olarak ayarla diyip kaydettiğimde, ölçeklendirme %125 işime yaramıştı. Sizin işinize yarar mı, sanmıyorum fakat denemekten zarar gelmez. Ben Excel üzerinde çalışırken yazılar gözümü çok yorduğu için (tırtıklı tırtıklı oluyordu) böyle çözmüştüm.

Bu arada konu takip, 2. monitör olarak 2. el ucuz biz monitör düşünüyorum, 1660 super ile aynı sıkıntıları yaşama ihtimalim var, ben de takip etmiş olayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı