Monitörün 1 saniyeden daha kısa sürelerde kararıp aydınlanması

Shinya Kogami

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Son 1 aydır monitörüm 1 saniyeden daha kısa sürelerde hızlı hızlı kararıp aydınlanıyor. 45-60 dakika gibi aralıklarla arka arkaya 2-3 kez hızlıca gerçekleşiyor. Yani kapanıp açılma gibi bir durum değil. Göz kırpmak gibi, o kadar kısa süreli bir olay. Monitörüm asansörlü indirip kaldırırken kablolara zarar vermiş olabilirim diyerek DP'den HDMI kabloya geçtim sonuç aynı. Güç kablosundan başka yok şu anda onu deneyemiyorum. Eğer güç kablosundan oluyorsa, yani güç kesilip tekrar geri geliyorsa monitörün kapanıp tekrar açılırken ki gibi olması gerekir diye düşünüyorum. Fakat bu öyle bir durum değil. Uzun süredir oyun oynamıyorum, bugün CS:GO yükledim ve ilginç bir şekilde oyun boyunca monitörde bu sorunu gözlemlemedim. Sanki sadece PC boştayken veya nette gezinirken oluyor gibi. Dizi izlerken de olmuyor ama diziyi durdurunca oluyor sanırım o kısmı tekrar inceleyeceğim. Bu konuda bir fikri veya bilgisi olan arkadaşların yorumunu duymak isterim. Teşekkürler.

EVGA GTX 1660 Ti.
MSI B450 Pro vhd Plus.
Corsair Vengeance DDR4 3200MHz.
Ryzen 7 2700.
Cooler Master MWE 80+ 650W.

Benim monitörde 1 yıldır falan ara sıra öyle yapıyordu. 1 yıl sonra ara sıra siyah beyaz çizgili kararan ekran çıkmaya başladı monitörü kapatıp açınca düzeliyordu. Ve şimdi ki hali siyah renkleri yeşil göstermeye başladı :) Servis çağırdım ekran değişmesi gerek dedi bende aylardır bu şekil kullanıyorum.
İnşallah basit bir sorundur seninki...

Hocam bende de nadirde olsa oluyordu. Çok nadir olduğu için umursamıyorumdum. Genelde YouTube'tan video izlerken oluyordu. Sürücü güncellemeleri vb ile düzeldi gibi bayağıdır görmedim öyle bir şey.

Benim monitörde 1 yıldır falan ara sıra öyle yapıyordu. 1 yıl sonra ara sıra siyah beyaz çizgili kararan ekran çıkmaya başladı monitörü kapatıp açınca düzeliyordu. Ve şimdi ki hali siyah renkleri yeşil göstermeye başladı :) servis çağırdım ekran değişmesi gerek dedi bende aylardır bu şekil kullanıyorum.
İnşallah basit bir sorundur seninki...

Şimdi biraz korkmaya başladım açıkçası :D garantisi biteli 3-4 ay oldu henüz. Biter bitmez olması da ayrı bir durum. Sağ olun hocam umarım kablodan falandır sorun.

Hocam bende de nadirde olsa oluyordu. Çok nadir olduğu için umursamıyorumdum. Genelde YouTube'tan video izlerken oluyordu. Sürücü güncellemeleri vb ile düzeldi gibi bayağıdır görmedim öyle bir şey.

Hocam cevap için sağ olun. Yeni driver güncellemesi geldi onu da yaptım ama sonuç aynı. Sizinkinden farklı olarak benim sanki yoğun kullanımda değil de boştayken oluyor gibi. Oyunda denedim olmadı, dizi-film izlerken olmadı. Render aldım olmadı. Fakat boşta dururken kendi kendine oluyor çözemedim.

Şimdi biraz korkmaya başladım açıkçası :D garantisi biteli 3-4 ay oldu henüz. Biter bitmez olması da ayrı bir durum. Sağ olun hocam umarım kablodan falandır sorun.

İnşallah bir problem yaratmaz. Siz iyice kontrol edin olmadı servis çağırırsınız. Monitörünüz masrafa değmeyecek birşeyse gittiği yere kadar kullanın bence. Ekran en kötü 1000-1500 TL dir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı