Monitörün anlık kararma sorunu

Aykut Paksoy

Hectopat
İyi günler. Son 2 gündür Asus monitörüm 2-3 saniye kararıyor sonra geri geliyor. Neden oluyor anlamadım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler. Son 2 gündür Asus monitörüm 2-3 saniye kararıyor sonra geri geliyor. Neden oluyor anlamadım. Teşekkürler.
Monitörün asansör sistemli mi? Bende de aynı sorun var. Ekran bir gidiyor bir geliyor. Kabloyu oynattığım zaman düzeliyor. Asansör sistemi olduğu için monitörde en aşağı kadar indiği zaman kabloda kırılma meydana geliyor. Kabloyu değiştirmemizi öneririm.

Son düzenleme:

Her bilgisayarını açtıktan 2-3 dakika sonra mı gerçekleşiyor bu ? Bende de bu sorun var bunu geçtim kafaya takmıyorum ama bilgisayarı açtığımda reset atmassam görüntü gelmiyor bilgisayara :D çok sinir bozucu alıştım artık gerçide olmasa iyi olur.

Benim monitörde belirli süre açıp kapadıktan sonra kendine geliyordu. Bunu elektrikçiye götürdüm, çözemedi. Fakat sorun devam etti. Ben o zamanlar araştırmıştım neden oluyor diye. Monitörün içinde tam olarak isimlerinden emin değilin bobin mi pin mi öyle birşeyler var onlar şişme yapmış ömrü bitmiş. Onları değiştirince sorun düzelmişti. Tam adını hatırlasam daha yardımcı olurdum tabi. bunun haricinde kabloda veya kablo girişinde bir sıkıntı olabilir belki.

Bende bir kere görüntü gidip geliyor o kadar, o monitöre Digitürk'te bağlı onda böyle bir problem yok yani monitörde değil sorun.

O zaman geriye 2 şık kalıyor ya gerçekten ekranda problem var yada soket arızalı. Ekran normal çalışırken kablo ile oyna eğer görüntü gidip gelirse yada komple giderse o zaman sorun sokettedir.

Geri
Yukarı