Monitörün bir anda kapanıp ardından sırası ile renk değiştirmeye başlaması

Emir Sarçiçek

Kilopat
Daha fazla  
5 Senedir kullanmadığım bilgisayarımı dün temizleyip, monte edip kurdum. Bugün ise monitör kapanıp sonra sırası ile beyaz, kırmızı, yeşil, mavi ve siyah düz renkleri göstermeye ve böyle devam etmeye başladı. Monitör tuşları da tepki vermiyordu. Bilgisayarı tekrar başlattığımda ise sorun çözüldü ama sonra yine başladı. Garip olan bir nokta var bilgisayarda güç yokken sadece monitörde güç var iken monitör yine sırasıyla renkleri gösteriyor ta ki gücü kesene kadar. Bu seferde kasayı açıp bakayım dedim bilgisayar çalışırken belki bir şey çarpıyordur diye ama yok. Sonra ekran kartına hafifçe dokunduğumda yine sorun başladı, sonra yine dokundum yine oldu. Acaba nasıl çözebilirim bu sorunu? Sorunumu tam anlatamamış olabilirim ama video yüklemeye çalıştım site kabul etmedi.

Sorun ekran kartının takıldığı yuvaya toz kaçması olabilir. İhtimalleri denemeden sorunun neyden kaynaklandığını bilmek güç.
Farklı bir monitör veya tv ile deneyip aynı sorunu yapıp yapmadığını kontrol edin. Monitörden mi kaynaklı emin olmak için.

Monitör açıldığı zaman monitörün ayarlarını fabrika ayarlarına sıfırlayarak dener misin?

Denedim olmadı. Zaten dediğim gibi sorun başladığında tuşlar tepki vermiyor.
Sorun ekran kartının takıldığı yuvaya toz kaçması olabilir. İhtimalleri denemeden sorunun neyden kaynaklandığını bilmek güç.
Farklı bir monitör veya tv ile deneyip aynı sorunu yapıp yapmadığını kontrol edin. Monitörden mi kaynaklı emin olmak için.
Hemen deniyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı