Monitörün ekranında olan çizikler nedir?

Monitör
LG24GN600-B
Merhaba. Birkaç gündür bu çizgileri görüyorum. Bazı zamanlar çizgilerin yeri kendi kendine değişiyor ya da geçiçi süreliğine kayboluyorlar. Şu anda konuyu açarken yok mesela çizgiler ancak 5 dakika sonra var. :D panel arızası falan mı acaba?

IMG_1984.jpeg

Bu fotoğraf monitör açılırken ve bilgisayar kapalıyken monitörü açınca yaşanıyor. Aynı şekil uyku moduna aldığımda da yaşıyorum. 2025 ocağa kadar garantisi mevcut. Garanti kapsamına girer mi? @GFYT @BerkayZ87

Dosya Ekleri

• IMG_2018.jpeg
    IMG_2018.jpeg
    241,4 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_2019.jpeg
    IMG_2019.jpeg
    351,1 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorun olduğu bariz ortada.
Fakat panelin yani monitörün bozuk olduğuna emin olmak için başka bir sistemde kontrol etmeniz lazım.
Çünkü servis bunu denediğinde eğer bunu göremezse size sorun yok diye tekrar geri gönderir.

Başka bir sistemde kontrol etmeyi deneyeceğim hocam.

Uyku modunda da yaşıyorsan yüksek ihtimalle panel arızası. Ne olur ne olmaz farklı kablo ile de dene.

Hocam hiçbir kablo takılı değilken direk aynı hatalar devam ediyor. Yine de farklı kabloda deneyeyim mi?

Hiçbir kablo takılı değil iken monitörü açtığımda bu çizgi çıkıyor. Bi 30 saniye sonra falan yok oluyor.

Bu arada bu çizgi konu başındaki ilk görseldeki gibi aşağıya kadar gidiyor.

IMG_2023.jpeg

Şu an ne yapmamı önerir siniz arkadaşlar?

Şu an monitördeki tüm bağlantıları kesim. Güç dışında. Startı verdimki ne göreyim. :D Bu çizgiler gidip geliyor sabit durmuyor sadece fotoğraf olarak yakaladım.

IMG_2025.jpeg

Sanırım artık panel arızası olduğu kesinleşti. :( Ben tahmin ettim de konu açayım dedim yine de. Garanti kapsamına girer mi? Değişim olur mu? Ücret talep ederler mi?

Son düzenleme:
Sanırım artık panel arızası olduğu kesinleşti. :( Ben tahmin ettim de konu açayım dedim yine de. Garanti kapsamına girer mi? Değişim olur mu? Ücret talep ederler mi?

Görüntü aygıtına bağlı değilken de verdiğine göre panel arızalı. Cof arızasına benziyor.
Garantisi varsa garantiye elbette ki girer. Kullanının elinden bir şey gelmez. Servise gönderin.

Görüntü aygıtına bağlı değilken de verdiğine göre panel arızalı. Cof arızasına benziyor.
Garantisi varsa garantiye elbette ki girer. Kullanının elinden bir şey gelmez. Servise gönderin.

Şu an sadece güç kablosu takılı hocam. Sizce sonuç ne olur? İtopya 21 gün süre veriyor sonuç için.

Benden ücret talep edilir mi?

Başka bir sistemde kontrol etmeyi deneyeceğim hocam.

Hocam hiçbir kablo takılı değilken direk aynı hatalar devam ediyor. Yine de farklı kabloda deneyeyim mi?

Hiçbir kablo takılı değil iken monitörü açtığımda bu çizgi çıkıyor. Bir 30 saniye sonra falan yok oluyor.

Bu arada bu çizgi konu başındaki ilk görseldeki gibi aşağıya kadar gidiyor.

Eki Görüntüle 2176556

Şu an ne yapmamı önerir siniz arkadaşlar?

Şu an monitördeki tüm bağlantıları kesim. Güç dışında. Startı verdimki ne göreyim. :D bu çizgiler gidip geliyor sabit durmuyor sadece fotoğraf olarak yakaladım.

Eki Görüntüle 2176559

Sanırım artık panel arızası olduğu kesinleşti. :( ben tahmin ettim de konu açayım dedim yine de. Garanti kapsamına girer mi? Değişim olur mu? Ücret talep ederler mi?

Panel arızası servise gönderin hocam.

Bugünlük moralimde yerlere düştü. :( Garanti sonucu ne olur hocam sizce? Benden %100 ihtimal ücret talep edeceklerse göndermeyeceğim.

Ücret talep edilemez. Ederlerse kusurlu ürüne destek vermiyor diye THH'ye başvurursun.
Adamı nasıl öttürürler sonra sen düşün.

Geri
Yukarı