Monitörün içine sıvı yağ kaçtı

İçini açıcaksınız maalesef ki YouTube'dan izleyebilirsiniz nasıl açıldığını, deneyim olur sizin içinde. Zor bir işlem değil.

Bir de ekranı sert bastırınca tutarak içe doğru leke yok oluyor ama elimi geri çektiğimde gene geri geliyor leke.

Masa başında işim vardı yağ kavanozu şırınga ve bardak şırınga ya yağı aldım sıkıyor mu diye denedim bir sıktım tüm yağ fırladı evin ortasına havaya o sırada da monitöre denk gelmiş içine girdi durduramadım.

İlk seçeneği denedim olmadı ilk o geliyor akla zaten.

İlginç. Sıvı metal temizleyenler bile var. Yağ neden temizlenemesin? Zararlı bir madde bile değil.
Yağın maddelerin üzerine yapışma özelliği vardır. Bunun adı "Adezyon" dur. Monitör içindeki bazı katmanları üzeirnde minik minik piramitler vardir. Yağı oradan çıkarırken katmanların çizilmemesine imkan yok. Ama çizilse bile şuanki kadar kötü bir görüntü oluşturmaz.

Yağın maddelerin üzerine yapışma özelliği vardır. Bunun adı "Adezyon" dur. Monitör içindeki bazı katmanları üzeirnde minik minik piramitler vardir. Yağı oradan çıkarırken katmanların çizilmemesine imkan yok. Ama çizilse bile şu anki kadar kötü bir görüntü oluşturmaz.

Serin ortamda saklanan yağ oluşturur onu hocam.

Açtım içini fakat içinden ekran tam hali ile çıkıyor yani kapağı açtıktan sonra açılmıyor ve aralık var büyük ihtimal direkt içine kaçmış yağ ekranın kasanın içinde yoktu bir şey.

Açtım içini fakat içinden ekran tam hali ile çıkıyor yani kapağı açtıktan sonra açılmıyor ve aralık var büyük ihtimal direkt içine kaçmış yağ ekranın kasanın içinde yoktu bir şey.

Ne yapmam gerekiyor şimdi.

Ne yapmam gerekiyor şimdi.

Ve direkt ekranın içini açmayı da denedim ve yapamadım nasıl açıldığını bilmiyorum zaten bir de zarar gelir diye korktum zaten açarken monitör çerçeveli olduğu için vidasız açılıyor ya hani onu açarken parmağımı yaralayıp bir de hafif kırdım monitörün o yazısını RadeX yazısını ama bir zararı olmadı takılırken monitöre çerçeveye görünmüyor tamire götürsem bilgisayarcı ya yüksek bir fiyat alacağı kesin.

İçini açıcaksınız maalesef ki YouTube'dan izleyebilirsiniz nasıl açıldığını, deneyim olur sizin içinde. Zor bir işlem değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı