Monitörün maksimum Hertz değeri nasıl alınır?

Slaytran

Femtopat
Daha fazla  
Birkaç ay önce almış olduğum laptopun ekranın hızı 144 Hz ve yakın zamanda aldığım monitörün Hertz değeri 165. HDMI ile bağlayıp 144Hz alabiliyorum ama monitörümün maksimum Hertz değerine ulaşmak istiyorum. Yani 165Hz almak istiyorum. Bunu gerçekleştirme ihtimalim var mı yani farklı bir kablo çeşidi alıp 165 Hz alabilir miyim?
Monitörün ve kablonun versiyonu 1.4 Laptobun ki 2.0

Son düzenleme:
Çift ekran olduğu için ikinci ekranın Hertz'i bir işe yaramıyor diye okumuştum bir kaynakta.
Ama siz ümidinizi yitirmeden DisplayPort ile çıkış almayı dener misiniz?

HDMI kablosu yerine DisplayPort kablosu kullanman gerek.

O zaman yapacak bir şey yok. Ama 144Hz fena değil zaten çok da sorun etmeye gerek yok.

Dönüştürücü fln var mı yani usb takıp aletten dp kablosunu takabileceğim bir dönüştürücü
ve yazmayı unutmuştum benim laptop hdmi versiyonu 2.0 monitör 1.4 2.0 bir kablo alsam 165Hz alabilir miyim?

Son düzenleme:
Dönüştürücü falan var mı yani USB takıp aletten DP kablosunu takabileceğim bir dönüştürücü.

HDMI girişine DP'yi HDMI'e dönüştüren bir dönüştürücü takabilirsin ama bu takılmalara yırtılmalara sebep olabilir. (Belki monitör DP'yi HDMI girişine taktığın için DP'yi HDMI olarak algılayabilir) Ama yinede deneyebilirsin.

Geri
Yukarı