Monitörün sağ ve solundaki pikselleşme

FEFEFEFE

Centipat
Dun toplama bir PC aldim. Her sey normaldi. PC'yi monitoru vs fise taktim. Bir baktim DP no Signal hatasi veriyor. BIOS dahi gozukmuyor, ardindan monitoru gittim Turkcell TV'ye bagladim bir problem yok. Sonra bir sekilde goruntu alabildim PC'den ama durum icler acisi. Asla anlamadim sadece HDMI 1 calisiyor. Monitorden secsem de DP olmuyor, HDMI 2 bile calismiyor. Sadece HDMI 1 calisiyor.
EFDCE15F-3A52-4EE4-A6F5-BD2FB5DABACA.jpeg

Dosya Ekleri

• B394EA65-F411-447A-9F29-8A8B58577DF2.jpeg
    B394EA65-F411-447A-9F29-8A8B58577DF2.jpeg
    1,4 MB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntü kablosunun da sağlam olduğundan eminsen ekran kartı ile ilgili bir soruna benziyor hacı yani kart bozuk olabilir monitörü zaten başka bir şeyde deneyerek sorun olmadığını belirtmişsin o zaman problem ekran kartın da zaten böyle bir görüntü başka bir şeyden olamaz.

Görüntü kablosunun da sağlam olduğundan eminsen ekran kartı ile ilgili bir soruna benziyor hacı yani kart bozuk olabilir monitörü zaten başka bir şeyde deneyerek sorun olmadığını belirtmişsin o zaman problem ekran kartın da zaten böyle bir görüntü başka bir şeyden olamaz.

Kral kablolarda herhangi bir problem yok abi nasil olur ya 0 pc ye nasil bozuk ekran karti gonderebiliyorlar yani cok sacma insanlari ne saniyolar ya ben tam oturmamistir falan diye suphelendim sebebi su hdmi 2 ve DP calismiyor ama hdmi 1 calisiyor bakalim ama eger bozuk ekran karti yollamislarsa cekecekleri var
Kablo sorunsuz giriyorsa ekran kartından şüphe et.
Tesekkurler oyle gibi yani baska bi ihtimal gelmiyor aklima 0 daha 1 gunluk ekran kartina ne yasattilar acaba ya

Ekran kartını direk olarak geri iade edin, ne kadar erken davranırsanız sizin için o kadar iyi olur.
Fakat ekran kartını iade etmeden önce, sistemi onboard ekran kartı ile çalıştırarak test et ve sorunun ekran kartından kaynaklandığını yüzde yüz doğrula.

Eğer monitörü başka bir cihazda deneyip görüntü aldıysan ekran kartı arızası büyük ihtimalle. Kesin emin olmak icin PC'yi televizyona bağlıyıp dener misin?
Eğer yine bu sorunla karşılaşırsan ekran kartında problem var.

Arkadaşlarında dediği gibi ekran kartın cort. Hemen iade etmelisin. Eğer test denemesi talebinde bulunmadıysan böyle bir durumla karşılaşman normal. 1000'de 1 de olsa fabrika hatası olarak gelmiş olabilir. Satın aldığın yer neresi ? Belli de olmaz belki iade edilen kartı montajladılar. Her zaman güvenilir platformlardan alışveriş yapın ve test,montaj isteyin mutlaka.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı