Monitörün üst kısmında anlık kararma oluyor

Better Call Me

Picopat
Yer
Uzay
Daha fazla  
Monitörüm ASUS marka VG249Q1R model 165Hz IPS paneldir. İnternette gezinirken ve Visual Studio, jupyter gibi yazıların fazla olduğu yerlerde ekranın üst kısmında anlık kararmalar meydana geliyor. Oyun içerisinde herhangi bir problem olmuyor. Bazen CS:GO'da yapıyor ama çok nadir. Kabloları kontrol ettim hepsi sağlam bir şekilde yerlerine bağlı. Güncel sürücüyü GeForce Experience üzerinden indirdim. Sistemi tarattım herhangi bir sürücü sorunu vs. bulamadım. Belki de gözümden kaçmıştır. Bu konu hakkında açılan konulara baktım hiçbirisinde herhangi bir çözüme ulaşılamamış. Kendimde konu açtığımda düzgün bir cevap alamadım. @Recep Baltaş yardımcı olursanız memnun olurum.

Son düzenleme:
İnternette gezinirken ve Visual Studio, Jupyter gibi yazıların fazla olduğu yerlerde ekranın üst kısmında anlık kararmalar meydana geliyor. Oyun içerisinde herhangi bir problem olmuyor. Bazen CS:GO'da yapıyor ama çok nadir. Kabloları kontrol ettim hepsi sağlam bir şekilde yerlerine bağlı. Güncel sürücüyü GeForce Experience üzerinden indirdim. Sistemi tarattım herhangi bir sürücü sorunu vs. bulamadım. Belki de gözümden kaçmıştır. Bu konu hakkında açılan konulara baktım hiçbirisinde herhangi bir çözüme ulaşılamamış. Kendimde konu açtığımda düzgün bir cevap alamadım. @Recep Baltaş yardımcı olursanız memnun olurum.
LED monitör kullanıyorsan LED'leri bitmiş olabilir.

LED monitör kullanıyorsan LED'leri bitmiş olabilir.

IPS panel kullanıyorum.
Daha eski bir sürüme geçip dener misin? Yazılımsal olabilir.

Son güncellemeden hemen sonra herhangi bir problem olmadı. Yaklaşık 1-2 hafta sonra problem çıkmaya başladı.
Çözümü yok mu bunun? Kaç gündür bütün forum sayfalarına ve Facebook gruplarına yazdım 1 kişi bile çözüme kavuşturamadı. Sürekli ekran başında kod yazarken gözüme çok fazla batmaya başladı artık.

Son düzenleme:
Merhabalar,

Bahsettiğiniz sorunun aynısını ben de yaşamaktayım, sistem toplamamı yeni bitirdim, ekranım ve bilgisayarım henüz 1 haftalık. Ekranım ASUS VG2491r. Yüksek MHz ile ekranı kullanmadığımda, 60 MHz 1920x1080 HD ayarında bu sorunu fark edemedim fakat MHz 165'te ve 144'te bariz olarak ekranın üst kısmında anlık renk değişimi sorununu fark ediyorum ve sorun sizdeki gibi herhangi bir zamanda olabiliyor.

Sorununuzu çözebildiniz mi, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Çözemediyseniz ekranı üzülerek servise göndereceğim fakat bana yazılımsal-güncelleme kaynaklıymış gibi geliyor. O yüzden aynı problemi paylaştığımızı görünce paylaşmak istedim. Teşekkür ederim.

Merhabalar,

Bahsettiğiniz sorunun aynısını ben de yaşamaktayım, sistem toplamamı yeni bitirdim, ekranım ve bilgisayarım henüz 1 haftalık. Ekranım ASUS VG2491r. Yüksek MHz ile ekranı kullanmadığımda, 60 MHz 1920x1080 HD ayarında bu sorunu fark edemedim fakat MHz 165'te ve 144'te bariz olarak ekranın üst kısmında anlık renk değişimi sorununu fark ediyorum ve sorun sizdeki gibi herhangi bir zamanda olabiliyor.

Sorununuzu çözebildiniz mi, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Çözemediyseniz ekranı üzülerek servise göndereceğim fakat bana yazılımsal-güncelleme kaynaklıymış gibi geliyor. O yüzden aynı problemi paylaştığımızı görünce paylaşmak istedim. Teşekkür ederim.

MediaMarkt aracılığıyla servis talebi oluşturmuştum ancak herhangi bir onarma veya değişim yapmadılar. Bu defa ASUS'un sitesinden talep oluşturdum kısa sürede mail ile dönüş sağladılar. Pazartesi günü kurye gelip alacak servisten dönünce ne olduğunu yazarım.

Teşekkürler, aynı şeyi ben de yaptım. ASUS'un sitesinden talep oluşturdum kuryenin ne zaman geleceğinin haberini bekliyorum. Umarım sorunumuz çözülür, içimden bir ses nedense acaba yazılımsal mı diyor hala ama sizin de aynı ekranla aynı sorunu yaşamanız bu şüphemi bir tık azalttı. Aynı şekilde ben de bilgilendirme yaparım.
Benim ürünümden cevap geldi, ASUS cihazın tamiri mümkün olamadığından, iade/değişim hakkı verdiler, artık yeni bir monitör bakmaya başladım, tahmin ediyorum aynı cevap size de gelecektir. Yeni alacağınız monitörü de paylaşmak isterseniz sevinirim, ben de araştırmaya devam ediyorum.
Benim ürünümden cevap geldi, ASUS cihazın tamiri mümkün olamadığından, iade/değişim hakkı verdiler, artık yeni bir monitör bakmaya başladım, tahmin ediyorum aynı cevap size de gelecektir. Yeni alacağınız monitörü de paylaşmak isterseniz sevinirim, ben de araştırmaya devam ediyorum.

Son düzenleme:
Teşekkürler, aynı şeyi ben de yaptım. ASUS'un sitesinden talep oluşturdum kuryenin ne zaman geleceğinin haberini bekliyorum. Umarım sorunumuz çözülür, içimden bir ses nedense acaba yazılımsal mı diyor hala ama sizin de aynı ekranla aynı sorunu yaşamanız bu şüphemi bir tık azalttı. Aynı şekilde ben de bilgilendirme yaparım.

Panel değişimi yapıldı bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı