Monitörün üst kısmında anlık siyah gölgelenme oluşuyor

Better Call Me

Picopat
Yer
Uzay
Daha fazla  
Daha yeni topladığım bilgisayarımı açtıktan belli bir süre sonra monitörün üst kısmında anlık gölgelenme oluyor. Bu gölgeler siyah ve kırmızı renkte. DP ile bağlantı yaptım. Monitörüm 165Hz IPS panel. Driver güncellemelerini yaptım. Kabloları kontrol ettim sağlam bir şekilde bağlılar. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Bende oyunlarda ya da video izlerken tam ekran yaptığımda, esc ye basıp menüye falan girdiğimde ekran parlayıp sönüyor bazen. yani anlık yanıp sönüyor gibi oluyor. fakat tekrar escye basıp yani menüden cıkıp oyuna tekrar döndüğümde ekran düzeliyor. Eğer sorununuz buysa bu amd nin üzerinde çalıştığı bir sorun. Amd ekran kartlarında görülebiliyor sanıyorum.
Tam emin olmamakla birlikte fikirlerimi yazdım.

Bende oyunlarda ya da video izlerken tam ekran yaptığımda, ESC'ye basıp menüye falan girdiğimde ekran parlayıp sönüyor bazen. Yani anlık yanıp sönüyor gibi oluyor. Fakat tekrar ESC'ye basıp yani menüden cıkıp oyuna tekrar döndüğümde ekran düzeliyor. Eğer sorununuz buysa bu AMD'nin üzerinde çalıştığı bir sorun. AMD ekran kartlarında görülebiliyor sanıyorum.
Tam emin olmamakla birlikte fikirlerimi yazdım.

Benimkisi oyunlarda değil de Google'de gezerken oluyor. Ekran kartım da Radeon değil NVIDIA.
@Recep Baltaş hocam herhangi bir çözüm bulamadım yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı