Monitörün üstüne kağıt koyup resim kopyalamanın monitöre zararı var mı?

bdrhncagriozdmrr

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bazı resimler TR haritası gibi çok zor. Bunları çizmek için monitörün üstüne koyuyorum ve hafifçe çok bastırmadan uçlu kalem kullanmadan, yuvarlak uclu kalemle çiziyorum. Hiçbir şey olmasa bile kafam hep takılıyor acaba çizildi mi diye PC'yi kapatıyorum monitör tertemiz toz hariç bir şey yok. Sizce böyle devam etmenin bir zararı olur mu?

Ayrıca ekranda bir çizik olup olmadığı nasıl anlaşılır? Ekranda toz hariç bir şey yoksa çizikte yok mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bazı resimler TR haritası gibi çok zor. Bunları çizmek için monitörün üstüne koyuyorum ve hafifçe çok bastırmadan uçlu kalem kullanmadan, yuvarlak UCL'u kalemle çiziyorum. Hiçbir şey olmasa bile kafam hep takılıyor acaba çizildi mi diye PC'yi kapatıyorum monitör tertemiz toz hariç bir şey yok. Sizce böyle devam etmenin bir zararı olur mu?

Ayrıca ekranda bir çizik olup olmadığı nasıl anlaşılır? Ekranda toz hariç bir şey yoksa çizikte yok mudur?

Çok bastırmadığın ve kağıdı delip ekrana zarar verecek bir kalem kullanmadığın sürece bir şey olmaz.
Ekrandaki tozu sildikten sonra çizik var ise görünür zaten.

Üstüne transparan bir şey koyarak çizersen endişe etmene gerek kalmaz. Bastırmadığın ya da aynı yerden çok fazla kez geçmediğin sürece sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı