Monitörünüzün UFO Testleri nasıl?

Kamera kalitesi çok etki edeceği için bir şey anlaşılacağını düşünmüyorum. Monitörümde bulunan Overdrive ayarı baya etki ediyor ama. Sizde varsa deneyin UFO açıkken.
Kamerada görünenden fazla çıkacak, evet. Ama amaç zaten bu, karşılaştırma yapmak. Oradaki renkler vs. ghosting'i anlayabilmek için özel seçilmiş etkenler.

Evet, bende de Overdrive'a tekabül eden Smart Response var. Konudaki gibi epeyce fark ediyor. Ama en hızlı ayarda yan etkileri olabiliyor.

Kamerada görünenden fazla çıkacak, evet. Ama amaç zaten bu, karşılaştırma yapmak. Oradaki renkler vs. ghosting'i anlayabilmek için özel seçilmiş etkenler.

Evet, bende de Overdrive'a tekabül eden Smart Response var. Konudaki gibi epeyce fark ediyor. Ama en hızlı ayarda yan etkileri olabiliyor.
Kamera karşılaştırması mı? :D

Smart Response ve Overdrive teknolojilerin aynı olup olmadığı hakkında bilgim yok fakat ayar ne olursa olsun sadece UFO'da fark edebiliyorum. Kör olabilirim. UFO'da kötü gözüken ayarı oyunda fark edebiliyor musun?

20201203_091710.jpg

Hep yeni hep yeni, bir de eski 1080p VGA monitörden gelsin.

Kamera A10s kamerası, monitör Grundig ME1215A ve tarayıcı Opera GX.

Monitör: AOC 24G2U

Aşağıda G-Sync kapalı MBR 0/10/20 için ve G-Sync açık iken sonuçları birer görsel ile bırakıyorum. Görselin isminden hangisine ait olduğunu kontrol edebilirsiniz. Sonuçlarda bir miktar ghosting gözüküyor fakat boyu oldukça kısa ve hissedilmiyor.

Bunun dışında kendim test amaçlı kullandığım gri tabanlı bir görseli de test etmek isteyenler için bırakıyorum. Tam ekranda gözlemlemek için pdf dosyası da aşağıda mevcut.

Oyunlarda ve GtG için aşağıdaki görselde herhangi bir ghosting sorunu yaşamıyorum. Bu konuda ne kadar pimpirikli olduğumu @SkyRose hocam bilir.

Bu monitörde Low Input Lag sürekli açık gözüküyor. Diğer ayarlarla bir bağlantısını da göremedim. Bunu kapatma şansım var mı ve varsa nasıl yapıldığını bilen var mı?

Dosya Ekleri

• mbr0.jpg
    mbr0.jpg
    131,8 KB · Görüntüleme: 318
  • mbr10.jpg
    mbr10.jpg
    162,1 KB · Görüntüleme: 296
  • mbr20.jpg
    mbr20.jpg
    132,3 KB · Görüntüleme: 277
  • Sync-On.jpg
    Sync-On.jpg
    121,3 KB · Görüntüleme: 282
  • gggg.pdf
    26,5 KB · Görüntüleme: 83
  • 1606994118403.png
    1606994118403.png
    13,2 KB · Görüntüleme: 428
@Kelebek_1034 bence çok güzel sonuçlar almışsınız.

Soru olarak Low Input Lag ayarına erişiminiz yok galiba, "Gaming Mod" gibi bir mod açıksa kapatıp sonra low input lag'ı kapatmayı deneyin.

Bu arada renk kalitesi nasıl?

Hocam tepkime modu derken bende sadece normal, hızlı, en hızlı şekilde bir ayar var. Başka bir ayar göremedim monitörde.
Bahsettiğim şeyler yüksek ihtimal ile onlardır. Hepsini deneyebilirsiniz, en stabilini kullanırsınız.

Bu arada monitörden memnun olmanıza sevindim, öyle yazmıştınız.

Geri
Yukarı