Monitörünüzün UFO Testleri nasıl?

Ekran görüntüsü almayacaktınız, ghosting ekran görüntüsünde belli olmaz. Eğer sağlıklı bir sonuç isterseniz dışarıdan fotoğrafını çekmelisiniz.

Bunu siz mi çektiniz?

Yok birisinin 2 monitör karşılaştırması ama sonucları benim testlede aynı şu an sıfır ghosting tepkime süresi en hızlıda.

Monitörün kendi ayarlarında "Yanıt Verme Zamanı" bölümünde "Ultra Hızlı" yapınca ghosting azalıyor. Bunun sebebi nedir? MS ile alakalı mıdır?

Monitörün kendi ayarlarında "Yanıt Verme Zamanı" bölümünde "Ultra Hızlı" yapınca ghosting azalıyor. Bunun sebebi nedir? MS ile alakalı mıdır?
Evet. Ultra Hızlı'da tepkime düşüyor. Ne kadar az tepkime, o kadar az ghosting demek zaten.

Ama bazı monitörlerde en hızlı tepkime modunda konuda da paylaştığım gibi "Inverse Ghosting" denilen yan etki olabiliyor.

ufobenqxl2411.jpg

Standart ayarları kullanıyorum. Ayar değiştirmeli miyim? Monitörüm: "Benq XL2411".

Evet. Ultra hızlı'da tepkime düşüyor. Ne kadar az tepkime, o kadar az ghosting demek zaten.

Ama bazı monitörlerde en hızlı tepkime modunda konuda da paylaştığım gibi "ınverse ghosting" denilen yan etki olabiliyor.

Şimdi ben en hızlıya alınca tepkime düşüyor mu? Ya da söyle sorayım bu CS:GO için avantaj mıdır dezavantaj mı?

Şimdi ben en hızlıya alınca tepkime düşüyor mu? Ya da söyle sorayım bu CS:GO için avantaj mıdır dezavantaj mı?
Bahsettiğim Inverse ghosting dediğim olay yoksa (Bu size normal ghosting gibi de gelebilir, fotoğrafını çekip yüklemeniz en sağlıklısı eğer var ise) avantaj tabii ki.

Hem ghosting az, hem de hareketli cisimler daha az bulanık olur. Ghosting = Tepkime.

Ben en yükseğe aldım ve tuhaf geldi bana. Alışmak lazım. 😀

Bende en hızlıya aldım ve sıfır ghosting :D aylardır konu açıyom kimse bir şey anlatamıyor doğru düzgün :D.
Bahsettiğim ınverse ghosting dediğim olay yoksa (bu size normal ghosting gibi de gelebilir, fotoğrafını çekip yüklemeniz en sağlıklısı eğer var ise) avantaj tabii ki.

Hem ghosting az, hem de hareketli cisimler daha az bulanık olur. Ghosting = tepkime.

Video burada atılmıyor ama söyle anlatim attıgım fotodaki iç hareket eden ufolarda hiçbir bozulma yok çok net bu da galiba sıfır ghosting oluyor. Bende bunun CS:GO gibi oyunlarda iyi mi kötü mü onu öğrenmek istiyorum. Daha öncelerde konu açtım herkesin ufoları net değilken bende net fiye kimse bir şey anlatamadı doğru düzgün.

Fujitsu L20-T1 Eco. Ya da öyle bir şeyler :D 2010'da alınan exper bilgisayarla birlikte alındı, üstünde exper logosu vardı ama söktüm baktım fujitsu imiş. Monitörün hiçbir ayarı yok. VGA monitör zaten. Dönüştürücüyle kullanıyorum.
20201203_190203[733].jpg

Eki Görüntüle 762787

Standart ayarları kullanıyorum. Ayar değiştirmeli miyim? Monitörüm: "Benq XL2411".
Blur Reduction ayarını açabilir, MBR ayarı ile oynayabilir ve haricinde bir tepkime modu var ise onu açabilirsiniz.

@Okan17 Siz en iyisi fotoğraf yükleyin, yorumlayalım.

Çünkü videoda ve insanın gözüne ghosting fotoğrafa göre daha az batar, bize sabit bir kare lazım.

Tabii ki önemli olan insan gözüne batıp batmaması ama "Sıfır Ghosting" gibi bir tabir için fotoğraf şart. Çekecek iseniz net çekmeye çalışın lütfen.

UFO'ların netliği dışında arkasında iz bırakıp bırakmaması da önemli. UFO'nun netliği ghosting değil motion blur'un az olması oluyor hatta.

Bozulma olmaması da tabii ki iyi bir şey CS:GO için, hedefinizi daha rahat görürsünüz.

Geri
Yukarı