Monkeypox sınırımıza dayandı; Yunanistan'da ilk vaka bildirildi

@388526 bu ülkeleri dünyadan silsek ne olurdu? Bununla ilgili bir fantezi roman bile yazılır ha. Sadece merak, kızmayın.

Çin'i silsek belki daha az gelişmiş olurduk, fakat dünyanın kirliliği azalırdı, Afrika'ya ise milyarlarca dolar harcamazdık.

Dünyayı en çok kirleten ülke Çin bu arada. (çok değil, dünyanın sadece %20'sini Çin kirletiyor)

Çin'i silsek belki daha az gelişmiş olurduk, fakat dünyanın kirliliği azalırdı, Afrika'ya ise milyarlarca dolar harcamazdık.

Dünyayı en çok kirleten ülke Çin bu arada. (çok değil, dünyanın sadece %20'sini Çin kirletiyor)

Tek başına %20 demek, bir ülke için çok yüksek gibi. Acaba Hindistan'ın kirletme oranı nasıl?

Tek başına %20 demek, bir ülke için çok yüksek gibi. Acaba Hindistan'ın kirletme oranı nasıl?

Gereksiz insanların yaşadığı ülkelerden biridir Hindistan, bir şey beceremeyen ezik bir millet.

Ekran Alıntısı.PNG

Burada %11 dediğine bakmayın. Minimum %16'sı var.

Küçüklükten beri su çiceğine benzer kaşıntılı bir hastalık geçirdim 2-3 kere oldum ismini unuttum ama kaşıntılı bir şeydi ve iğnesiz tedavi olunmuyordu. Şuan da sol parmağımda bir tane küçük bir kabarcık var. Sıcaktan mı oldu yoksa bu virüse mi yakalandık bilmiyorum. Kuluçka süresi 5-21 gün arası değişiyormuş, ben dün enfekte olmadıysam hiçbir zaman olmam çünkü maske ağzımdan düşmez ve her zaman dezenfekte ederim ellerimi. Bu kabarcık arttığı an doktora gideceğim sizi bilgilendiririm. Odamda 1-2 gün karantinaya gireceğim olmadı.

Bence bu virüsler birer biyolojik silah olarak kullanılıyor. Yeni dünya düzeni oluşuyor. Bazı ülkeler kıtlıktan, bazı ülkeler ekonomik sorunlardan, bazı ülkeler ise hastalıklardan dolayı bölünecekler ve yeni devletler kurulacak. Her şey değişmeye başlayacak. Başladı da.

Küçüklükten beri su çiceğine benzer kaşıntılı bir hastalık geçirdim 2-3 kere oldum ismini unuttum ama kaşıntılı bir şeydi ve iğnesiz tedavi olunmuyordu. Şu an da sol parmağımda bir tane küçük bir kabarcık var. Sıcaktan mı oldu yoksa bu virüse mi yakalandık bilmiyorum. Kuluçka süresi 5-21 gün arası değişiyormuş, ben dün enfekte olmadıysam hiçbir zaman olmam çünkü maske ağzımdan düşmez ve her zaman dezenfekte ederim ellerimi. Bu kabarcık arttığı an doktora gideceğim sizi bilgilendiririm. Odamda 1-2 gün karantinaya gireceğim olmadı.
Hocam bu ülkede ki herkes keşke sizin gibi duyarlı olsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı