Monster A5 v15.5.1 15, 6 Gaming Laptop'a denk veya yakın notebook önerisi?

meursault

Centipat
Merhaba, kurgu montaj için notebook almayı düşünüyorum. Monster'ın A5 v15.5.1 15, 6 Inc Gaming Laptop'unu beğendim fakat halen emin değilim, tasarım konusunda da hiç hoşuma gitmiyorlar açıkçası ama aynı özelliklerde daha uygun bir fiyat bulamıyorsam tasarımı da çok önemli değil. Notebook'un teknik özellikleri şunlar;
  • Intel i5-10300H-2, 5GHz Turbo Boost ile 4, 50GHz.
  • 4 GB GDDR6 NVIDIA GTX1650 refresh (2020 sürümü)
  • 15, 6" FHD 1920X1080 120Hz IPS mat LED ekran.
  • 8 GB (1x8GB) DDR4 2933MHz.
  • 512 GB Samsung PM981A M.2 SSD.
Fiyat 7.199, 00.
Bütçemi daha fazla zorlayamam en fazla 7.300,00. bu özelliklerle aynı veya yakın özelliklerde bir Notebook'a bu fiyat aralıklarında rastlamadım. Bilen, duyan varsa haber ederse sevinirim. RAM 8 veya 16 GB olabilir. SSD'nin de 256'ya veya 240'a düşmesinde bir sıkıntı yok PCI-e veri yolunu kullansın benim için yeterli. Bir de 15 Inc'in altına inmemesi lazım. Diğer özelliklerde çok farkedilmeyecek oynamaları kabul edebilirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle Ryzen 4.seri öneriyorum.
Gerek oyun gerek render için Ryzen 4.serisi Intel'i geçti
İlerde 200-300 TL'ye RAM upgrade yaparsın.

Gayet güzel bir öneri bence kesin değerlendir. Monster'dan yüz kat iyidir. Monster Abra A5 v15.1 kullanan biri olarak söylüyorum. En azından gözünün arkada kalmayacağı bir teknik servis hizmeti alırsın. Eğer Asus'un laptoplarının teknik desteğini de SMS infocomm veriyorsa daha iyi.

buna bakabilirsin
Vallahi iki notebook'u da çok beğendim. Sadece SDD'lerinin sata mı yoksa M2 NVME mi olduğunu çözemedim, yazmıyor da. Sata ise de bu laptopların M2 PCİe veri yolunu destekleyen yuvaları var mıdır acaba ekstradan ?

İkisi de M.2 yuvası olan laptoplar ASUS'ta bulunan 512 GB NVMe M.2 SSD.
@Arda Oruç'un attığı laptop Ryzen 3.seri fiyatına değmez, çünkü 3.seri termal değerler dışında başarılı sayılmaz.
Ryzen 4.seri almalısın ve sadece ASUS TUF modeli var şu an için.
Render performansını etkileyen multi Core skoru i7 10750H'dan daha fazla.

ryzen.PNG

Geri
Yukarı