Monster Abra A5 10.2.2'nin Aşırı Ucuz Olması

Monster modellerini hiçbir şekilde önermiyorum. Abra A5 v10.2 modelini kullandım ve memnun kalmadım.
  • -Ekranı akıcı değil IPS ekran 60Hz 13MS(13MS olduğunu servis söyledi)
  • -Wi-Fi ses bir oyuncunun ihtiyacını karşılayacak türden değil
  • -Çabuk çiziliyor ve hassas bir kasası var. Kırılacak hissi veriyor.
  • -Soğutma sistemine gelirsek 1tane bakır tel kullanıyor ve soğutması iyi değil zaten sanırım bütün modellerinde fan problemi var. Gereğinden fazla ses çıkartıyor ve yeterli soğutma sağlayamıyor.
  • Monster ne kadar ucuz görünse de aslında pahalı. Ucuz görünme sebebi kalitesiz malzeme kullanılıyor ve hep bir yerlerden kısılıyor.
  • İndirimdeyken MSI GE72 7re modelini aldım
  • +Ekranı 120Hz 5ms IPS çok akıcı bir ekrana sahip
  • +Wi-Fi Killer 2500 kullanıyor ve ses sistemi gayet tatmin edici
  • +Kasa kaliteside parmak izi vs bırakıyor maalesef ama sağlam bir kasaya sahip
  • +Klavyesi SteelSeries
  • +Soğutma sistemine gelirsek 3 bakır tel kullanıyor ve sıcaklığı yüzeye çok yansıtmıyor
Sonuc olarak MSI'den çok memnunum.
Bir laptop almaya karar verdiğin zaman sadece yazılan teknik özelliklerine bağlı kalmamak gerektiğini düşünüyorum sonuc orada öyle yazıyor fakat sana o performansı sağlayamadıktan sonra ne anlamı var. O yüzden tavsiyem soğutma sistemi ses Wi-Fi ekran özelliklerini de incelemenizi öneririm laptop alırken.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşla geçen gün sipariş ettirdik. Kampanyada olduğu için o kadar ucuz. O fiyata daha iyisini bulamassınız. Bence sizde beklemeden satın alın.

MSI dururken Monster almak attan inip eşeğe binmek gibi birşey. Monster ucuz görünüyor aslında ama MSI ve Monster'in parçalarını aldığı fabrika aynı aslında. Bir tarafta kendi ana kartını, ekran kartını, oyuncu ekipmanlarını üreten bir marka mı yoksa reseller olarak yurtdışından toplayıp Türkiyede montajını yapan bir marka mı ? MSI'ın klavyeleri mükemmel oluyor. Steelseries'le anlaştıkları için harici klavye ihtiyacı duymuyorsun. Ses zaten mükemmel Dynaudio danimarkalı firmayla anlaşmalı. Bende MSI GE62 2QC vardı oyun oynamadığım için satmıştım şimdi günlük işlerimi yapabileceğim HP bir dizüstü aldım. MSI'da bence ekran kalitesi, Özellikle Wi-Fi performansı ( ethernet zaten killer o da çok iyi ), Klavyesi, Ses kalitesi, Malzeme kalitesi ( Magnezyum + Lityum karışımı fırçalanmış yüzey ), Soğutması, Tasarımı Monster'dan daha iyi fakat MSI kullanırken hoşuma gitmeyen tek bir yanı oldu o da kasası acayip parmak izi bırakıyor ve çok çabuk kirleniyor. Onun dışında 10 numara :) Ben Monster ve MSI fiyatlarını karşılaştırdım. MSI'da zaten internette müthiş indirimleri var ve Monster içini boşaltıp veriyor sana bilgisayarı Ram'i 8 de bırakır SSD koymaz vb. MSI bir çok modelinde Sırt Çantası ve Mouse hediye ediyor. Aslında fiyat olarak çok uçurum bir fark yok aralarında.(Alıntı)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı