Monster Abra A5 %100 disk sorunu

Toprak Özdemir

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Çok fazla %100 disk sorunu konusu açılmış olmalı fakat benimki biraz daha farklı. Öncelikle bilgisayarım Monster Abra A5 v6.13. Intel Skylake core i7 işlemci, Nvidia 950M ekran kartı ve 16 GB RAM var. Fakat bilgisayarda inanılmaz bir kasma var. Bundan yaklaşık bir hafta öncesine kadar bu yavaşlık istenilen performansı göstermemesiyken, İstanbul’a gittim geldim ve fifa 18’i açmaya çalışırken açmadığını gördüm. Allah Allah neden böyle diye kardeşime sordum, sabah bilgisayarı açtığında da böyle miydi dedim, gece açık kaldı bilmiyorum dedi. Dedim bi kapatıp açayım ama durum değişmedi. Sonra arkasını açtım, hard disk ve RAM yuvasını kontrol ettim. Üfleye püfleye hafif bi temizliği yaptım, geri taktım açtım, açılmadı. Baya monster ekranı altındaki yuvarlak döndü durdu saatlerce. 24 saatin ardından az önce bilgisayar açıldı ama görev yöneticisinde programlar 0.1 MB disk kullanırken disk şu an %100 ve baya görev yöneticisi dondu. Problem neden olabilir bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

g9aqoN.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
PC alalı 6 ay bile olmadı, herhangi bir düşme olayı olmadi aslında. Bir de SSD var sadece.

Sende de mi %100 disk var? Hasar görmediğine eminseniz SSD'de aslında %100 disk olayı olmaz diyorum çünkü SSD'ler çok hızlıdır okuma ve yazma hızları. Eğer Windows SSD'de kurulu değilse SSD'ye kurunuz. Windows'ta SSD'de ise Windows'u orijinal kullanın cracksiz yani. Onun dışında %100 disk olduğu zaman görev yöneticisinden ne kullanıyor atar mısın?

Dün windows search'ü kapattım, yerel dosya ayarlarını değiştirdim, Defrag kapattım ve monster kontrol merkezini yükleyip tekrar sildim . Sistemi geri yüklemek istedim bilgisayar geri yükleme işlemi başlama ekranında durdu kaldı bende pc kapattım ve sonra tekrar açmaya çalıştığımda hızlandı. Şimdi bir nebze daha iyi.
Ama neden böyle bir şey gerçekleşti anlayamadım. SSD'de fiziksel bir hata olduğunu düşünmüyorum pek. Ve pcde sadece ssd var ve ondada windows 10 orijinal sürüm yüklü.
Dün görev yöneticiside şu haldeydi ;

Dosya Ekleri

• pc.jpeg
    pc.jpeg
    168,3 KB · Görüntüleme: 51
Dün Windows Search'ü kapattım, yerel dosya ayarlarını değiştirdim, defrag kapattım ve Monster kontrol merkezini yükleyip tekrar sildim. Sistemi geri yüklemek istedim bilgisayar geri yükleme işlemi başlama ekranında durdu kaldı bende PC kapattım ve sonra tekrar açmaya çalıştığımda hızlandı. Şimdi bir nebze daha iyi.
Ama neden böyle bir şey gerçekleşti anlayamadım. SSD'de fiziksel bir hata olduğunu düşünmüyorum pek. Ve PC'de sadece SSD var ve onda da Windows 10 orijinal sürüm yüklü.
Dün görev yöneticiside şu haldeydi;

Hizmetlere gir SysMain hizmetini kapat. Sende SSD var zaten o hizmete gerek yok düzelicektir büyük ihtimalle SysMain kapat dedim gibi.

Hizmetlere gir SysMain hizmetini kapat. Sende SSD var zaten o hizmete gerek yok düzelicektir büyük ihtimalle SysMain kapat dedim gibi.
Dediğiniz gibi yaptım Sysmain devre dışı bıraktım. Belirttiğim diğer ayarlamalarla birlikte bilgisayar daha iyi durumda kasılmalar ve çok geç açılma ve kapanmalar ortadan kalktı. Hocam çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı