Monster Abra A5 15.6 RDR2'de 90 derece

ColdCristall

Hectopat
Yük altında 90 derece işlemci, 80 derece ekran kartı sıkıntı yaratır mı?
  • i7-10750H.
  • GTX 1650 4 GB.
  • 16 GB RAM.
7 aylık. Herhangi bir tamir görmedi. İlk sahibiyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sıcaklıklar laptop için normal ancak siz de benim gibi rahatsız olduysanız:
Güc seçeneklerine girip modu "Power saver" olarak ayarlayın, çok az bir performans düşüklüğü olabilir ama sıcaklık 85 civarına düşecektir.

Ben işlemcime undervolt uygulanamadığı için bu yöntemi uyguluyorum eğer yapılabiliyorsa undervolt yapmanızı tavsiye ederim.

Önemli: Cihazı her şarja taktığınızda ve kapatıp açtığınızda kendini "High performance" moduna alıyor. Her şarja taktığınızda ve açtığınızda değiştirmeniz gerekiyor. Belli bir süre sonra alışıyorsunuz. :)

İşlemciye mi yaptınız? Benim bahsettiğim,konu sahibi eğer sıcaklıklarını kabul edilebilir sıcaklıklara düşürmek isterse (70 derece gibi) performans kaybı yaşayacağı.
Evet işlemciye, 70 derece i7 için çok düşük 93 bile kabul edilebilir. 85 civarına düşürmesi yeterde artar.

Evet işlemciye, 70 derece i7 için çok düşük 93 bile kabul edilebilir. 85 civarına düşürmesi yeterde artar.

Kullanılan işlemciler yüksek sıcaklığa dayanıklı olarak üretiliyor. Ancak sıcaklık arttıkça performans kaybı oluyor anlık takılmalar başlıyor.
UV ya da güç modu değiştirme işlemi uygulanırsa işlemci 85 derece civarında çalıştığından hem anlık FPS kaybının önüne geçiliyor hem de sıcaklık düşüyor.

Geri
Yukarı