Monster Abra A5 17.2 için laptop soğutucu önerisi

Tyget

Hectopat
Daha fazla  
Laptop GPU sıcaklık değerleri tam yükte 86-87, CPU'su ise 90-92 derecelere ulaşıyor.

Bu soğutucu modelini denedim ve sıcaklık 82-83 bandına düştü fakat sonra soğutucunun fanlarını kapadığımda da aynı değerlerin sürdüğünü fark ettim. Yani fanlar değil standın yüksekliği sıcaklığı düşürüyordu bu yüzden iade ettim.

20230218_135240.jpg

Görüldüğü üzere laptopta sağ üst ve sol üstte olmak üzere GPU ve CPU için iki adet hava giriş kanalı var. Girişlere denk gelecek fanlara sahip bir soğutucu önerisinde bulunabilecek var mı?

Hocam eğer garantisi devam etmiyor ise içini açıp iyi bir termal macun ve ped yenilemesi yapıp temizlerseniz daha iyi olur. Bende sıcaklık sorunundan dolayı soğutucu aldım fakat hiçbir işe yaramadı, sıcaklıklar 1 derece bile yerinden oynamadı, boşu boşuna 750 TL vermiş oldum.

Hocam eğer garantisi devam etmiyor ise içini açıp iyi bir termal macun ve ped yenilemesi yapıp temizlerseniz daha iyi olur. Bende sıcaklık sorunundan dolayı soğutucu aldım fakat hiçbir işe yaramadı, sıcaklıklar 1 derece bile yerinden oynamadı, boşu boşuna 750 TL vermiş oldum.
Hala devam ediyor ve teknik servisin kullandığı macun bir tık tırt. Garantisi bitince direk bunu kullanacağım. Bu arada kullandığınız soğutucunun adı nedir?

Hala devam ediyor ve teknik servisin kullandığı macun bir tık tırt. Garantisi bitince direk bunu kullanacağım. Bu arada kullandığınız soğutucunun adı nedir?
KAJIA K40.
Birde bence bu termal macunu alın :

Monster Abra serisini kullanmıştım. Uzun süreli kullanımlarda ciddi ısınmalar oluyordu, öyle ki cihaz klavyenin tuşlarına kadar hissedilecek derecede ısınıyordu. Turbo fan özelliğini sık sık kullanıyordum içerideki sıcak havayı atabilmesi için.
Laptop altına konulan soğutuculardan ziyade vakum soğutucuları ve termal pedleri denemeni tavsiye ederim. Çünkü benim tecrübeme göre cihazın soğutma problemi sıcak havayı dışarı atamamasından kaynaklanıyor, klavyenin ve kasanın ısınmasının da sebebinin bu olduğunu düşünüyorum.

Sizde Abra A5 17 serisinden bir laptop mu kullanıyorsunuz?
Ben Lenovo İdeapad Gaming serisinden ( 15.6 İnch ) bir laptop kullanıyorum. 17 İnch olduğu görmemiştim. Laptop'un kasası da büyükse biraz küçük gelebilir.

Geri
Yukarı