Monster Abra A5 mimarlık için yeterli mi?

oquzhan_28

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle mimarlık öğrencisiyim ve bir sürü program kullanıyorum. Aynı zamanda oyunlara da yatkın olduğumdan Monster Abra A5 v1.1 kullanıyordum. Artık daha güçlü bir sistem arıyorum ama çok da bir bütçem yok. 4000 bin liranın üzerine çok çıkamam. Asıl konuya gelirsek;

Abra A5 V9.3 15.6" Gaming Laptop

Olan laptop'a 1 TB HDD eklesem beni en azından bir 4 sene daha götürür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
F/P açısından çok başarılı ürün bence. Zaten çıkabildiğin rakamdaki en iyisi. Ne kadar götüreceğini zaman gösterir. :)

Depolama problem, diyecek hic bir seyim yok ona. Islemciler arasi ~ % 10-20 bir fark var yanilmiyorsam, bunun disinda 8 gb ram fazlasi var benim onerdigim bilgisayarin. Daha ileriye donuk olur ama tabiki butce meselesi.

9.2.2 senin için çok gerekli değil bence gerekirse ilerde RAM taktırabilirsin 8 gb yeterli olur. Ama 9.2 modeline bakmalısın 4099tl fiyatı var. Bir de Dell 7567 modelini önerebilirim zaten bu fiyat aralığında en iyi seçenekler bunlar. 9.2 ile 9.3'ün tek farkı 9.3'te 240 GB SSD var ve i5 işlemci kullanıyor. i7 render vb. işlemlerde tabii ki bir tık daha hızlı ama bütçe sıkıntın varsa i5 olan 9.3 modeli de işini görür.

9.2.2 senin için çok gerekli değil bence gerekirse ilerde RAM taktırabilirsin 8 gb yeterli olur. Ama 9.2 modeline bakmalısın 4099tl fiyatı var. Bir de Dell 7567 modelini önerebilirim zaten bu fiyat aralığında en iyi seçenekler bunlar. 9.2 ile 9.3'ün tek farkı 9.3'te 240 GB SSD var ve i5 işlemci kullanıyor. i7 render vb. işlemlerde tabii ki bir tık daha hızlı ama bütçe sıkıntın varsa i5 olan 9.3 modeli de işini görür.
Gerçeği söylemek gerekirse yeni ev aldık ev taşıyoruz falan derken ailemin benim işler için ekstradan fazla para ödemeleri benimde gönlümden geçmiyor. v 9.2 yi de isterdim fakat hdd'ye sahip değil ve eminim ki yer sıkıntısı yaşayacağım. Bu yüzden v9.3'e hdd takarak almayı düşünüyorum.
Tek kararsızlığım i5 işlemci beni üzer mi? Pişman olmak istemiyorum.

Arada ciddi bir fiyat farkı olmadığı için i7 işlemcili modeli seçmen iyi olabilir. İşlemci sabit, HDD eklenebilir bir parça. V9.2'yi alıp HDD işini sonra müsait olduğun bir zamana da bırakabilirsin. Hatta sonra yüksek hızlı harici bir şey de alabilirsin. 256GB başlangıç için idare eder bir hafıza. Bende 256GB SSD, 1TB HDD var ve HDD neredeyse boş duruyor. Bilgisayarımda 6 adet oyun ve işle alakalı dökümanlar falan var. Filmler gibi şeyler harici diskte duruyor.

Arada ciddi bir fiyat farkı olmadığı için i7 işlemcili modeli seçmen iyi olabilir. İşlemci sabit, HDD eklenebilir bir parça. V9.2'yi alıp HDD işini sonra müsait olduğun bir zamana da bırakabilirsin. Hatta sonra yüksek hızlı harici bir şey de alabilirsin. 256GB başlangıç için idare eder bir hafıza. Bende 256GB SSD, 1TB HDD var ve HDD neredeyse boş duruyor. Bilgisayarımda 6 adet oyun ve işle alakalı dökümanlar falan var. Filmler gibi şeyler harici diskte duruyor.
Acaba suan sadece ssd ile idare etsem seneye hdd takılabilir mi sisteme
Cok bilmediğimden soruyorum :/

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı