Monster ABRA A5 V1.1.2 / ABRA A7 V5.1.1 ?

hsyntna

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
VGO
Arkadaşlar Merhaba daha önce Asus konusunda bir konu açmıştım yardımlarınız sonrasında aklıma takılan bazı sorular beni biraz daha fiyat yükseltmeye zorladı. Ve bunun sonrasında Monster'ın düşük bütçeli bilgisayarlarına yöneldim. Konu başlığından anlaşılacağı gibi nedir bu Abra merak ediyorum. Sadece Monster'a özel birşey mi ?

www.monsternotebook.com.tr: Monster Notebook

Yorumlarınızı bekliyorum.

Bilgisayar kullanımım ; FM 2015 - Rome 2 Total War Attila ' dan ibaret olacaktır.

Bu ikisi arasından A5 daha iyi bir seçim gibi görünüyor. Hem ekran kartı biraz daha performanslı hem de daha hafif olduğu için taşırken daha rahat olur.

Benim tavsiyem ise bulabilirsen A5 v2.1.1 versiyonunu alman olur. V1 serisine göre daha kaliteli ve MSI GE60 serisinin SteelSeries klavye ile Killer Ethernet gibi avantajlarına da sahip.

Bu ikisi arasından A5 daha iyi bir seçim gibi görünüyor. Hem ekran kartı biraz daha performanslı hem de daha hafif olduğu için taşırken daha rahat olur.

Benim tavsiyem ise bulabilirsen A5 v2.1.1 versiyonunu alman olur. V1 serisine göre daha kaliteli ve MSI GE60 serisinin SteelSeries klavye ve Killer Ethernet gibi avantajlarına da sahip.

MSI benim tanıdığım duyduğum ilk markalardan biriydi. Anakart üreticisi olarak eskiden efsane durumundaydı fakat son zamanlarda forumlardan okuduğum kadarı ile ısınma problemleri vs çok oluyormuş. Aklımdan geçen markalar MSI ASUS MONSTER ve VİCTOR 'du . Victor'u eledim. MSI ile yine aklımı karıştırdınız açıkcası.

Isınma problemi Abra A5'de de var. Oyunlarda V-Sync'i açıp iyi bir laptop soğutucusu alırsan o sorunu büyük oranda çözersin. Eğer 2500 TL'nin üzerine çıkamıyorsan ve i7 işlemci istiyorsan fazla bir seçeneğin yok, ancak Monster alacaksan da V1 değil V2 serisini araştırmanı öneririm. Bulabilir misin bilemem fakat V1 serisine göre daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim. 2 modeli de görme ve 2-3 günlüğüne kullanma şansım oldu.

Oyunlarda %15 kadar bir performans farkından feragat edebiliyorsan ve i7 işlemciye ihtiyacın yoksa MSI bakabilirsin.

Isınma problemi Abra A5'de de var. Oyunlarda V-Sync'i açıp iyi bir laptop soğutucusu alırsan o sorunu büyük oranda çözersin. Eğer 2500 TL'nin üzerine çıkamıyorsan ve i7 işlemci istiyorsan fazla bir seçeneğin yok, ancak Monster alacaksan da V1 değil V2 serisini araştırmanı öneririm. Bulabilir misin bilemem fakat V1 serisine göre daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim. 2 modeli de görme ve 2-3 günlüğüne kullanma şansım oldu.

Oyunlarda %15 kadar bir performans farkından feragat edebiliyorsan ve i7 işlemciye ihtiyacın yoksa MSI bakabilirsin.

Asus X550JK-XO012D Notebook en ucuz asus dizüstü bilgisayar modelleri pcdepo.com da aynı gün kargo kredi kartına taksit imkanı notebook modelleri... Bu bilgisayar bana yetecek aslında kardeşim yani oynayacağım oyunlar da orta seviyede oynuyorum zaten, total war serisini , fm 2015 i de biliyorsun zaten o kadar görsele gereksinim duymuyor. Fiyat konusunda ne kadar aşağı tutarsam o kadar iyi MSİ baktım ama fiyat konusunda oldukca yukarda Asus daha mantıklı geldi ...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı