MONSTER ABRA A5 V1.1 vs Asus N550JK-CN167D

Hangisini alayım?

• Oy verenlerin toplamı
    18
Ronin bende geçen hafta aynı bilgisayarı aldım ama senin dediğin gibi netlik sıkıntısı yoktu veya ben farkedemedim bir foto çekip atabilir misin ???

Son düzenleyen: Moderatör:
Ronin bende geçen hafta aynı bilgisayarı aldım ama senin dediğin gibi netlik sıkıntısı yoktu veya ben farkedemedim bir foto çekip atabilirmisin ???

Selamlar,
Hemen çamur attım bilgisayara ama kusura bakmayın :)
Problem chrome daymış. Klasörlerde gezerken yada IE de netlikte sıkıntı yok ancak chrome açtığımda yazılar çok silik görünüyor. Bir ara chrome un ayarlarına bakıcam olmadı firefoxa geri dönebilirim.

Selamlar,
Hemen çamur attım bilgisayara ama kusura bakmayın :)
Problem chrome daymış. Klasörlerde gezerken yada IE de netlikte sıkıntı yok ancak chrome açtığımda yazılar çok silik görünüyor. Bir ara chrome un ayarlarına bakıcam olmadı firefoxa geri dönebilirim.

Windows 8.1 yüklediyseniz bu durum oluşabilir. Masaüstünde sağ tıklayıp "Ekran Çözünürlüğü" sekmesine gelin, "Metni veya öğeleri daha büyük veya küçük yapın" yazısına tıklayın.

"Tüm Görüntülerim için bir ölçekleme düzeyi seçmeme izin ver" yazısının yanındaki işarete tik attıktan sonra, %125 ortayı seçin ve oturumu kapatıp tekrar açın. Bu sorun giderilecektir.

Windows 8.1 yüklediyseniz bu durum oluşabilir. Masaüstünde sağ tıklayıp "Ekran Çözünürlüğü" sekmesine gelin, "Metni veya öğeleri daha büyük veya küçük yapın" yazısına tıklayın.

"Tüm Görüntülerim için bir ölçekleme düzeyi seçmeme izin ver" yazısının yanındaki işarete tik attıktan sonra, %125 ortayı seçin ve oturumu kapatıp tekrar açın. Bu sorun giderilecektir.

Önerin için teşekkürler, yazılar vs. gerçekten netleşti. Aynı sorunu olanlara tavsiye olunur.

Merhaba,

Bende yaklaşık 1 hafta kadar önce asus n550jk-cn167d satın aldım. Monster-asus-msi arasında çok gidip geldim ve en sonunda asusu seçtim. Bir kere asusun n serisi gaming değildir bunu netleştirelim bu laptop multimedya içindir. İncedir ısısını hemen hissedebilirsiniz ama ben ısı hissedilmesini hiçbir zaman kötü olarak görmedim çünkü dışarıya ne kadar iyi iletim sağlanırsa içerisi o kadar soğur ki alüminyum kasa bu işe daha da katkı sağlıyor, ayrıca kasanın içinde iki tane fan bulunmakta. Kasa içi kolay açılıyor youtube'dan videolarını bulabilirsiniz. IPS ekranı var renkler çok canlı görünüyor. VGA çıkışı yok, eğer vga girişli bir projektöre bağlayacaksanız dönüştürücü gerekli. Yanında küçük bir subwoofer geliyor ve sese gerçekten boyut kazandırıyor. Klavyesi aydınlatmalı fakat klavyenin tuşları gri ve aydınlatma beyaz renkte bu yüzden biraz kullanışsız olmuş, farklı renkte bir klavye daha güzel dururdu ama yazım rahatlığı gerçekten iyi. Kulaklık ve mikrofon girişi tek yerden sağlanmış ve üç tane usb 3.0 girişi var. Dota 2 - team fortress 2 - gibi oyunları oynayabildim ancak diğer oyunlar için pek vaktim olmadı, oyunlarda ısınıyor bunu söyleyeyim, fanlar hemen ekranın altına yerleştirilmiş durumda bu yüzden ısınma o bölgede gerçekleşiyor. Oyunu kapattıktan yaklaşık 5 dakika sonra laptop neredeyse tamamen soğuyor ki bu ısı iletiminin ne kadar iyi olduğunu gösterir.

Sadece oyun odaklı bir laptop istiyorsan monster'ın grafik birimi daha kaliteli ama gerçekte kullanırken nasıl olur bilemem, sonuçta hepimiz kağıt üzerinde iyi olan ama vadettiği performansı veremeyen cihazlar görmüşüzdür mühendislik öenmli bu yüzden yorum yapmıyorum. Oyunlarda işlemci çok fazla önemli değildir bu yüzden iki işlemci arasındaki mq ve hq farklılıklarının pek etkili olacağını sanmam. Yukarıda asus hakkında yazdıklarımı eksiler olarak görebilirsin eğer oyun performansı hakkında daha fazla bilgi istiyorsan youtube bir kez daha yardımına koşar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı