Monster Abra A5 V1 Laptop Fanı prizdeyken aşırı hızlanıyor

emin37

Hectopat
Daha fazla  
Laptopta hiç işlem yapmıyorken şarjı taktığımda fan olabildiğince güçlü ve çok sesli çalışıyor, prizden çektiğim gibi bir anda sıfır ses, anında yavaşlıyor çalışması...

Termal macununu yeniledim, fanı temizledim durumun yazılımsal kaynaklı olduğunu düşünüyorum, güç seçeneklerini kurcaladım ama henüz bir çözüm bulamadım.

Laptop marka, model:Monster Abra A5 V1, Windows 7.

?

Monster teknik servise git bence, adamlar sorunu hallettiklerinde nasıl hallettiklerinin bile videosunu çekiyor.

Fişe taktıktan sonra görev yöneticisini açıp bilgisayara neyin yük bindirdiğini işlemler ve performans sekmelerinden gözlemleyin. Eğer hem onboard hem de harici bir ekran kartı varsa, güç takılı değilken onboard çalışıyor ve sisteme çok yük binmiyor olmalı. Güç takıldığında ise harici ekran kartı devreye giriyor ve sisteme binen yük artıyor. Ekran kartının kendini iyi soğutamaması ile alakalı olabilir. Tüm yazılımların ve sürücülerin güncel olduğundan emin olun, bir de Windows 10a geçin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı