Monster Abra A5 v17.3 laptop fanı nereden bulabilirim?

Dargo

Decapat
Daha fazla  
Birkaç ay önce Monster Abra A5 v17.3 cihazımda fan sıkıntısı başladı ve fanlardan bir tıkırtı sesi geliyordu. Servise götürdüm fakat sorun düzelmedi. Geçenlerde kendim PC'nin içini açıp temizledim ve fanlarda yalpalama olduğunu yani stabil bir yatay eksende dönmediğini fark ettim ve bilgisayarı açtıktan bir süre sonra fanlardan bahsettiğim ses geliyordu. Monster sitesinden bu konu hakkında mesaj yazdığımda bana fanların ücretini söylediler fakat satışları olmadığını belirttiler. Bilgisayarımın garantisi bittiğinden dolayı servise götürürsem ayrı servis ücreti alacaklar ve o ücretle beraber yüksek bir fiyat olacağını düşünüyorum. Ayrıca servise götürdüğümde zahmet olmuş onlara demek ki içini açmışlar da temizlemeye tenezzül bile etmemişler. İşlemci ve ekran kartı fanını internetten bulabilir miyim? Bulabilirsem eğer cihazdaki fanların marka modelini öğrenmem gerekiyor mu?

Sizin verdiğiniz versiyonla alakalı bir tane buldum oda 1.996,80 TL bütçe ister. Diğer versiyonlar ile alakalı buldum onlar ucuz fakat bu pahalı onu anlayamadım laptobu uzaya çıkarıyor herhalde. Aşağıdaki sitede verdiğiniz versiyon vardı ama başka bulamadım.

Sizin verdiğiniz versiyonla alakalı bir tane buldum oda 1.996,80 TL bütçe ister. Diğer versiyonlar ile alakalı buldum onlar ucuz fakat bu pahalı onu anlayamadım laptobu uzaya çıkarıyor herhalde. Aşağıdaki sitede verdiğiniz versiyon vardı ama başka bulamadım.

Bunu ben de gördüm de çok güvenilir gelmedi birde parantez içinde sol fan yazmış.
:D

Konuda da belirttiğim gibi örneğin pc nin içini açıp fanın marka modelini öğrenerek alma şansım var mı?

Haklısınız güvenilir olmaya bilir yeni bir site 2023 te bu siteyi gördüm altında hazıralandığına dair yazı vardı

fanın marka modeli yazıyordu büyük ihtimal ona bakarak internette araştırıp bakabilirsiniz büyük ihtimalle ancak öyle çıkar çünkü internette 17.3 yazınca 13.3 çıkıyor. Ama bana göre eğer sorun değilse kurcalayın onun dışında laptopları öyle tasarlamışlarki kasasını açmak için vida altında vida çıkarıyoruz. Klavyesidir, ekranıdır, cart curt derken kutu gibi şey masaya sığmaz hale geliyor. Bukadar uğraş sonu saçma olan fiyatı çok değişik geliyor. Altında bir motor var ve ucunda bir çubuk yani pervane var onun için yuvarlarsak 2000 TL gibi bir fiyat çıkıyor ki hele bilgisayarcıya götürseniz yaptırmasının karşılığında bir 1000 TL daha istiyor. Dandik bir laptop fanı 200 , 300 TL fiyatlara satılıyor. Aradaki fiyat farkı...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı