Monster Abra A5 V11.1 İşlemcinin 100 Derece Olması

Demon Jester

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, Monster Abra A5 V11.1 bilgisayara sahibim. i7 7700HQ ve GTX 1050 modeli. Bilgisayarın işlemcisi normalden fazla ısındığını fark ettim. Tarmal macun, fan temizliği yaptırmak için götürdüm. Temizlettim ama fayda etmediğini gördüm. Ekran kartı sıcaklıkları PUBG'de 65-70 dereceye ulaşmaz iken işlemci 100 derece olmuş oluyor. Aynı durumu CS:GO, Forza Horizon 4 gibi oyunlarda da geçerli. Core Temp uygulamasından sizlere Forza'ya ait ekran görüntüsünü paylaşacağım. 4 çekirdek işlemcinin 0 ve 2. çekirdekleri daha normal iken 1. ve 3. çekirdekler daha fazla ısınıyor. Sebebi hakkında bilgisi olan var mı?

Not: Değerler Turbo Fan aktif halde oluşan değerlerdir.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    10,7 KB · Görüntüleme: 135
Laptobu düz bir zeminde kullanın. Undervolt yapın. Hala çok yüksekse ve garantisi bittiyse kaliteli bir termal macun alıp kendiniz yenileyin. Bunun dışında sıvı metal de kullanabilirsiniz. En iyi termal macunlardan bile kat kat iyidir.

Laptobu düz bir zeminde kullanın. Undervolt yapın. Hala çok yüksekse ve garantisi bittiyse kaliteli bir termal macun alıp kendiniz yenileyin. Bunun dışında sıvı metal de kullanabilirsiniz. En iyi termal macunlardan bile kat kat iyidir.
Sıvı metal donup lehim olmuyor muydu?

hw monitör indirip sıcaklıkları tekrar kontrol edin.Kesin çözüm undervolt yapıp termal macunu çok kaliteli bi' macun ile değiştirmek en az 15 derece fark yaratır.

Son düzenleme:
Çok mağdur sayılmam 2. Yılı bilgisayarın. Garantiye göndereceğim birde onlar baksın. Geçen sene gönderdiğimde 80 dereceye kadar düşmüştü sıcaklığı işlemcinin umarım yine olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı