Monster Abra A5 V11.1 Problemleri

Yücel metin

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bilgisayar olarak Monster Abra A5 v11.1 kullanıyorum fakat format atmadan önce olan ve attıktan sonra devam eden bir takım problemlerim var ve bunların asıl sebeplerini öğrenmeye ve ortak bir noktada birleşiyor mu diye öğrenmek için bu başlığı açtım.

Kendimce 2,3,4 ve 5. Sorunların sebebinin SSD olmaması olduğunu düşünüyorum fakat ilki hakkında bir fikrim yok

1-) İlk olarak gezinirken aniden farem donup 3-5 saniye sonra devam ediyor. (touchpad veya normal mouse fark etmiyor), (format attıktan sonra oluştu)
2-) En ufak işlemlerimde bile disk kullanımı %100 olarak görünüyor. (format atmadan önce de aynıydı attıktan sonrada aynı)
3-) Windows açılırken siyah ekran üstüne mouse imleci geliyor fakat biraz geçtikten sonra şifre girme arka planı geliyor. (format atmadan öncede aynıydı attıktan sonrada aynı)
4-) Batman Arkham Knight oynarken bilgisayar zorlanmıyor veya kasmıyor fakat aniden 3-5 saniyeliğine görüntü donuyor ve yükleme işareti beliriyor.
5-) Genel olarak bu güçteki bir bilgisayara göre yavaşlık söz konusu ve bazen bu yavaşlık programların çalışmayı durdurmasına veya bilgisayarın uzun süreli donmasına sebebiyet veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi varsa garantiye ver.

Yoksa, donanım bilgisi nedir ?
Driverları driver pack benzeri bir yazılım ile kurduysan Windowsu sıfırdan kurup en güncel hale kadar güncelledikten sonra, driverları Monster driverlarını kullanarak kurup tekrar kontrol et. Bu işe girişmeden önce driver sebepli bir durum mu net olsun diye güvenli modda benzer sıkıntılar oluyor mu diye gözlemle, hepsine bakamayacak olsan da.

1.Driverdır.
2. Diskteki donanımsal bir hata, virüs ya da sadece yapılan iş için diskin yavaş kalması olabilir.
3. Grafik kartları için yanlış ya da rafine olmamış driver kurulması olabilir.
4. 2 ile alakalı olması muhtemel.
5. 2.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı