Monster Abra A5 V11.1 Uyumlu SSD Önerisi

Demon Jester

Kilopat
Daha fazla  
Monster Abra A5 V11.1 model bilgisayarım var. SSD eklemesi yapmak istiyorum.
Monster servisine nasıl bir SSD almalıyım diye sorduğumda şöyle bir dönüş yaptılar.

Capture.PNG

Ben de internette 3 adet SSD belirledim kendime. Öncelikle sorum teknik servisin bahsettiği uyumluluk ile benim bulduğum SSD'ler uyumlu mu? Uyum sorunu yaşar mıyım?
Sizce bu 3'ünden hangisini almalıyım. Corsair biraz tuzlu olduğu için diğer ikisi ön planda. Sizce hangisi?
Sizin bunların haricinde önerdiğiniz dediğiniz SSD var mı? 250 TL civarı olursa sevinirim.

M.2 SSD lerin pek çoğu 2280 formundadır. SSD lerde sadece okuma yazma değerleri değil iops değerleri de önemlidir. Tavsiyem XPG SX8200 256 GB tabi bu ürünü trendyol da 337tl ye almanız mümkün.

Corsair alabilirsin. Kullandığın cihaz 2280 boyutlar destekliyor. sata yerine pci-e ssd almanı öneririm. bütçene göre tercih edebilirsin.

Corsair MP510 240GB M2 SSD güzel değerlere sahip 480tb veri yazma garantisi var. XPG SX8200 256 GB modelinden 3 kat daha uzun ömür demek oluyor. 50 lira için riske atma verilerini

Teşekkür ediyorum cevaplarınız için. Kingston ve Hp arasındaki tercihim hangisi olmalı sizce? Corsair evet güzel lakin çok ters zamanda çıktı ortaya bu ihtiyaç o yüzden minimum yoldan çözmeliyim.

HP daha performanslı gibi duruyor. sata limitlerinde her ikiside. bu hızlara 2.5 inch ssd alman daha mantıklı. m2 alacaksan ödediğin fiyata değmeli.

İllaki alacaksan HP ama alma bekle derim ben

HP daha performanslı gibi duruyor. sata limitlerinde her ikiside. bu hızlara 2.5 inch ssd alman daha mantıklı. m2 alacaksan ödediğin fiyata değmeli.

İllaki alacaksan HP ama alma bekle derim ben
Bilgisayarımda HDD takılı şuanda. 2.5 inch takılması uygun mudur? M2 takılması uygun diye biliyorum ama net bilgiye sahip değilim.

Bilgisayarımda HDD takılı şuanda. 2.5 inch takılması uygun mudur? M2 takılması uygun diye biliyorum ama net bilgiye sahip değilim.
2.5 disk takmak için hdd cıkarmanız gerekir. m2 yuvası boştur m2 cihaz almanız gerekiyor.

Demek istediğim. o fiyatlara hdd yi cıkarıp iki kat kapasite veya aynı kapasitede yarı fiyatına sata 2.5 inç ssd takılabileceğiniz.

m2 ssd takacaksanız hızı 1050MB/sn üzerin çıkan bir disk takmanız

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı