Monster Abra A5 v11.1 SSD ve RAM yükseltme

Tolgaaa

Kilopat
Daha fazla  
2 yıl önce Monster Abra A5 v11.1 aldım. Gerçekten şu ana kadar her oyunu sorunsuz bir şekilde oynadım ettim. Halen daha öyle oynuyorum gerçi fakat bir oyunda sorun yaşamaya başladım. Bilenleriniz var ise Steam üzerinden Rust oynuyorum fakat oynayamıyormuşum artık çünkü oyuna girmem 3 saati buluyor o da girerse :D Girdikten sonrada 0 ayarda bile oynayamıyorum aslına bakarsanız yüksek ayarda 50 60 FPS arası alıyorum ama sürekli takılıyor oyun, öyle böyle değil. Kısacası oynanmıyor. Ben de bunun sorununu çözemedim gitti de değil aslında RAM yetmiyordur ya da HDD'de mi sorun var, yavaş mı acaba diye düşündüm. Onun için bir SSD alayım diyorum uygun fiyatlı bir şey önerileriniz nelerdir?

(Kullandığım HDD 1TB Seagate ST1000LM048 HDD SATA-3 7mm 128MB )

Bunun dışında RAM takviyesi de yapmak istiyorum. Şu anda kullandığım RAM 8GB (1x8GB) DDR4L 1.2V 2133MHz SODIMM Monster ile gelen. Ben buna 8 GB daha eklemek istiyorum ama sadece frekansına bakarak alsak markada bakmasam bir sorun yaşar mıyım bilemedim. Çünkü CL değeri diye bir şeyden bahsediliyor.
Bilgi sahibi olup RAM tavsiyesi vermek isteyen olursa da çok sevinirim.

Screenshot.png

KINGSTON A400 240 GB M.2 SATA SSD 500/350 (SA400M8/240G)
yada
Hi-Level 256GB SATA3 550MB/530MB/s M2 SATA SSD Disk - HLV-M2SSD2280/256G

HI-LEVEL 8GB 2133MHz DDR4 HLV-PC17066D4-8G

İkisini alsam yeterli olur mu arkadaşlar RAM lar birbirlerine uyar mı

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı