Monster Abra A5 v12.1 BIOS güncelleme sorunu

ultrAslan_t3

Kilopat
Yer
Osmaniye
Daha fazla  
Meslek
Elektrik-Elektronik Mühendisi
Merhaba iyi günler arkadaşlar. Konu başlığındaki marka ve model dizüstü bilgisayarımın BIOS güncellemesini yapamıyorum. Üreticinin yolladığı dosyayı önyüklenebilir USB diskime kopyaladım. Sonra dos ekranında güncelleme için gerekli BAT uzantılı dosyayı çalıştırmak istediğimde bad command or file hatası veriyor. Araştırma yaptığımda Windows üzerinden CMD ile ve EFI Shell üzerinden yapmışlar. CMD üzerinden denediğimde olmadı. EFI Shell çalıştırmak istediğimde ise not found hatası alıyorum. Daha önce bu markanın BIOS güncellemesini yapan ya da yapabilen arkadaş varsa yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster Abra A5 v12.1 cihaz kullanıyorum Recep Baltaş makale de BIOS'un linkini paylaşmış ve arkadaşa programın nasıl çalıştırılması gerektiğini izah etmeye çalışmış üst satırda linkini verdiğim sosyal konusundaki uygulamayı.
1. öncelikle 4.13.2018 tarihinde yayınlanmış dosyayı indirin ve RAR'dan klasöre çıkartın.
2. CMD komut satırını yönetici hakkı ile çalıştırın.
3. CD "dosya yolu" komutu ile çıkarttığınız dosya dizinine gelin.
4. dosyanın içinde flashmewinx64 dosyasına sağ tıklayıp akabinde düzenle seçeneğini seçiyoruz.
5. içindeki komutları CMD komut satırına sırayla (ftpwx64 yazan ve 1 satır altındakini birleşik) giriniz.
6. hata yazarsa sıkıntı vardır konu açınız yoksa güncellenmiş bir BIOS'a sahip olacaksınız.

NOT: Benimkinde direk bat dosyasını çalıştırdığım zaman çalışmadı.

Not: Özellikle belirtmeliyim ki ben BIOS'u güncelledikten sonra pilde sıkıntı çıktı bilgisayarı fişe takmadığım zaman boot ettikten 10-20 saniyeye kapanıyor. Çözersem bu konunun altına yazacağım çözemezsem sakın güncelleme yapmayın.

Geri
Yukarı