Monster Abra A5 v12.1 donuyor ve reset atmadan çözülmüyor

sinamor

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım Monster Abra A5 v12.1 Gaming laptop, GTX 1050 ekran kartı. i5 7300HQ işlemci, 256 GB SSD, 1TB HDD, 8 GB RAM olan bir bilgisayar. Sorun şuki bilgisayarı sorunsuz bir şekilde kullanırken bir anda donuyor bilgisayar ve tek çözüm bilgisayarı resetlemek oluyor. Bu bazen bilgisayarı açtıktan 1 saat sonra oluyor bazen 8-9 saat sonra ama bir şekilde oluyor. Servise gönderdim donanımsal bir sorun gözükmüyor işletim sisteminizde sorun olabilir dediler. 5-6 kere format attım değişmedi sorunum. İnternette BIOS reset atın benim sorunum öyle çözüldü biyenler olmuş fakat BIOS reset attığımda (anladığım kadarıyla legacy kurulum olduğu için) diskleri ve Windows'u görmüyor ve açılmıyor bilgisayar. Ne yapacağımı bilemediğim için bir danışayım istedim.

Bende monster kullanıyorum. Aynı sorun bende vardı ilk aldığım zamanlar ben çözdüm.Monster Kontrol Panelini Kullanıyor musun ?
Hayır. onunla ilgisi varmıdır ?
hocam kullandığın windows lisanslı mı ? değilse bu problemleri yaşaman normal bir monster kullanıcısı olarak tecrübeyle sabit
windows lisanslı. Windows 10 ile alakalı mı diye düşünüyorum bazen fakat bilgisayar windows 7 yi kabul etmiyor. windows 10 kullanmak zorunda kalıyorum

Hayır. onunla ilgisi varmıdır ?

windows lisanslı. Windows 10 ile alakalı mı diye düşünüyorum bazen fakat bilgisayar windows 7 yi kabul etmiyor. windows 10 kullanmak zorunda kalıyorum
Monster kontrol panelinde sistem monitörü diye bir kısım var. Benim bilgisayarda oraya bastıktan 2-3 dk sonra seninki gibi oluyor. Sende mi öyle yapıyorsun ? Artık oraya basmıyorum ve sorunumu böylece çözdüm birkaç ay araştırdım bulamadım. Sonra deneye deneye buldum çözümü. En azından benimkisinde böyleydi. Sende böyle yapıyorsan yapmayı bırak.

Monster kontrol panelinde sistem monitörü diye bir kısım var. Benim bilgisayarda oraya bastıktan 2-3 dk sonra seninki gibi oluyor. Sende mi öyle yapıyorsun ? Artık oraya basmıyorum ve sorunumu böylece çözdüm birkaç ay araştırdım bulamadım. Sonra deneye deneye buldum çözümü. En azından benimkisinde böyleydi. Sende böyle yapıyorsan yapmayı bırak.
herhangi birşey yapmıyorum. bazen google chrome kullanırken bazen oyun oynarken bazen film izlerken oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı