Monster Abra A5 V13.1.2 Klavye Temizliği

Ertugrul#

Decapat
Merhaba arkadaşlar, Monster Abra A5 v13.1.2 model laptopum var.
Kendisi mekanik klavyeli bir laptop, tuşları rahatça çıkarılabiliyor ben de yeni fark ettim.
Tuşları çıkardığımda içinde aşırı miktarda toz olduğunu gördüm fakat nasıl temizleyeceğimi bilemiyorum.
Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendisi mekanik klavyeli bir laptop, tuşları rahatça çıkarılabiliyor ben de yeni fark ettim.
Tuşları çıkardığımda içinde aşırı miktarda toz olduğunu gördüm fakat nasıl temizleyeceğimi bilemiyorum.

Tavsiyem öncelikle eğer elinizde var ise bir kompresör yardımıyla kabasını atın. Daha sonra dipte kalan ve yapışan kiri kuru bir diş fırçasıyla temizleyebilirsiniz. En son da hafif nemli bir bez ile tuşların yuvasına kaçırmadan son noktayı koyarsınız. Biraz uğraştırıcı olabilir ama bence bir hayli de zevkli :)

Teşekkürler elimde kompresör yok ama diğer dediklerinizi yapsam idarelikde olsa bi sonuca ulaşırmıyım gözüme çok battı tozlar sinirim bozuldu yani :D

Teşekkürler elimde kompresör yok ama diğer dediklerinizi yapsam idarelikde olsa bi sonuca ulaşırmıyım gözüme çok battı tozlar sinirim bozuldu yani :D
Tabii ki neden olmasın. Elektrikli süpürge de iş görebilir üflemek yerine çekerek. Ama bu durumda çok çok dikkatli olmanız lazım. Tuşları ve/veya mekanizmayi hüpletmeyin.

Bu arada ek olarak ılık bir suyla da fırçayı kullanabilirsiniz. Ancak yine çok çok dikkat etmek gerekir sıvı işin içine girince.

tuşları nasıl sökülüyor hocam temizlemem şart da

Geri
Yukarı