Monster Abra A5 V13.3 takılıyor

YusufGeyik

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Ciddi bir sorunum var ve kafayı yiyeceğim artık. Bilgisayarım Monster Abra A5 V13.3 model bir oyuncu laptopu. Son birkaç aydır nedenini bilmediğim bir şekilde takılmalar donmalar olmaya başladı. Oyundayken FPS düşüşleri gibi değil. Bilgisayar masaüstündeyken bile takılıyor donuyor. Bilgisayarı Monster servisine bıraktığımda SSD arızalı dediler. (Sağlığı %82 görünüyordu) Kingston A2000 500GB model SSD alıp taktım. Windows'u içine kurdum. Arızalı dedikleri SSD'yi çıkardım. Değişen hiçbir şey yok. RAM eklemesi yapmıştım acaba yeni aldığım RAM'de bir sorun mu var diye düşündüm Windows Bellek Tanılama uygulaması ile uzunca tarattım her iki RAM'i de ama hiçbir şey bulunamadı. En az 5 6 kere format attım. Bir şey değişmedi. Çoğu virüs programıyla defalarca tarattım. Herhangi bir virüs bulunamadı. Laptopa 144Hz monitör bağladım HDMI ile acaba monitörde mi bir sıkıntı var diye düşündüm. Eğer monitörde bir sıkıntı olsaydı videoda bu şekilde görünmezdi herhalde değil mi? Monster servisinde BIOS güncellediklerini de söylediler. Bilgisayarımda orijinal Windows kurulu. Driverlar güncel. Bilgisayarımın bataryası şiştiği için bataryasız kullanıyorum şu anda. Ama batarya takılıyken de aynı sorun vardı. Başka da aklıma hiçbir şey gelmiyor. Aklınıza başka bir ihtimal geliyorsa lütfen belirtin. Örnek olarak bir video bırakıyorum. Teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunum hala devam ediyor. Yardımcı olabilecek, bir fikir verebilecek var mı?
İyi akşamlar. Benim daha önce bilgisayarımın pili bozulmuştu. Pilsiz çalıştırdığımda sizinki gibi sıkıntı olmuştu. Donmalar, tepki gecikmedi. Daha sonra pili dellden yeniledim. Sorun ortadan kalktı. Bazen pilsiz çalıştırma gibi bir durumda ani elektrik kesintisi veya kapanmalar bilgisayarın devrelerini de bozabiliyor.

İyi akşamlar. Benim daha önce bilgisayarımın pili bozulmuştu. Pilsiz çalıştırdığımda sizinki gibi sıkıntı olmuştu. Donmalar, tepki gecikmedi. Daha sonra pili Dell'den yeniledim. Sorun ortadan kalktı. Bazen pilsiz çalıştırma gibi bir durumda ani elektrik kesintisi veya kapanmalar bilgisayarın devrelerini de bozabiliyor.

İyi akşamlar. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Fakat bu bilgisayarın bataryası Türkiye'de şu anda bulunmuyor. Bazı satıcılarda var fakat onlara hem ben güvenmiyorum hem de çok uçuk fiyatlardan satıyorlar (1500 TL civarlarında). Monster servisiyle görüştüğümde 2 hafta içerisinde tedarik edilebileceğini söylediler. Onu bekliyorum şu anda. Ayrıca bilgisayarımdaki bu durum batarya arızalanmadan önce de vardı. Batarya ile alakalı olduğunu sanmıyorum ama umarım öyledir. Bataryayı temin edebildiğim anda alıp takacağım.
@Recep Baltaş hocam bir bakabilirseniz çok çok mutlu olurum :)

Son düzenleme:
İyi akşamlar. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Fakat bu bilgisayarın bataryası Türkiye'de şu anda bulunmuyor. Bazı satıcılarda var fakat onlara hem ben güvenmiyorum hem de çok uçuk fiyatlardan satıyorlar (1500 TL civarlarında). Monster servisiyle görüştüğümde 2 hafta içerisinde tedarik edilebileceğini söylediler. Onu bekliyorum şu anda. Ayrıca bilgisayarımdaki bu durum batarya arızalanmadan önce de vardı. Batarya ile alakalı olduğunu sanmıyorum ama umarım öyledir. Bataryayı temin edebildiğim anda alıp takacağım.
@Recep Baltaş hocam bir bakabilirseniz çok çok mutlu olurum :)
Sağlıklı bir güncelleme için Windows 10'u İndirin elbete Windows 10 ise. :)

Geri
Yukarı