Monster Abra A5 V13.4 GPU sıcaklığı sorunu

baho563

Kilopat
Daha fazla  
Monster bilgisayarımın GPU sıcaklığını BF1 oyununda 92 dereceyi görüyorum. Bakıma gönderdim hala aynı 103 dereceye kadar normal olduğunu söylediler. Bu sıcaklık bana çok fazla geliyor. Biraz araştırdım macunu değiştirmeyi düşündüm. Bakım servisi 5.6 W/M-K sürdüklerini söyledi. Ben 12'nin üstünde bir iletkenlik katsayısı olan macun sürsem etkisi ne kadar olur?

92 derece laptop icin normal. Zaten sicaklik tehlikeli hale gelirse GPU frekans dusurur. Sistem ozelliklerini de soylerseniz daha iyi olur. Fanlar % kacta donuyor? Tam model vs?

Merhaba,

İyi bir termal macun, (CoolerMaster MasterGel Maker, Artic MX-4 gibi) yenilemen iyi olabilir. İyi bir hava akışının sağlanmasıda gerekir tabiki. Bir fark oluşacakır tabiki; iyi ve düzgün uyguladığnızdan emin olun. İşlem sırasında bozmanızı istemeyiz.

Ref:
MasterGel Maker | Cooler Master
MX-4 | Highest Performance Thermal Compound | ARCTIC

Termal macunlar arasında fark varmıdır veya nekadar fark olur diye merak edecek olursan, aşağıdaki videoya bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Büyük fayda görmezsin, kendin açarsan garantin biter, artı risk. Şimdiki laptoplarda gpu'ya ulaşıp macun sürmek için tüm aleti son vidasına kadar sökmek gerekiyor.

Undervolt dene. Ufak bir undervolt sıcaklıkları düşürür, performansı da etkilemeden kurtarabilirsin. Undervolt yaptıktan sonra garantiye gönderirsen programı kaldırıp tüm kalıntılarını temizle ki bahaneyle garantini yakmasınlar.

Büyük fayda görmezsin, kendin açarsan garantin biter, artı risk. Şimdiki laptoplarda gpu'ya ulaşıp macun sürmek için tüm aleti son vidasına kadar sökmek gerekiyor.

Undervolt dene. Ufak bir undervolt sıcaklıkları düşürür, performansı da etkilemeden kurtarabilirsin. Undervolt yaptıktan sonra garantiye gönderirsen programı kaldırıp tüm kalıntılarını temizle ki bahaneyle garantini yakmasınlar.
Servisle görüştüm macun değişimi veya yükseltme işleminde garantisi gitmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı