Monster Abra A5 v13.4 High Sierra yükseltmesinden sonra ethernet çalışmıyor

mykynk

Femtopat
Monster Abra A5 v13.4 laptopuma High Sierra yükledim. Kurulum ve MacOS'un çalışmasında sorun yaşamadım. İnternete kablo ile bağlanmaya çalışıyorum ancak başarılı olamadım. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

IMG_20200614_222807.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir kext kurdunuz mu ek olarak? Bir de Monster'larda Wi-Fi kartı Intel oluyor, o uyumsuz fakat Ethernet ile bağlanabiliyor olmanız lazım.
Var olan RTl8111 kext dosyasını silip yenisini kurdum yine sonuç vermedi. Wi-Fi çalıştırmak istemiyorum, ilk etapta Ethernet bağlantısı benim için yeterli. Kext kurulumunda hata yapmış olabilirim, ilk hackintosh deneyimim.

Ek kext kurmadan önce dediğim yöntem işe yaramamış mıydı? Windows'dayken AIDA64 ile Ethernet bilgilerinizi verebilir misiniz? Buna ek olarak Catalina yüklemeni tavsiye ederim.

Windows'ta da Ethernet ile bağlanamıyorum şu an. Ethernet aygıtını görüyor ancak bağlandığımı algılamıyor. Dediğiniz yöntem işe yaramamıştı.
Windows'ta da Ethernet ile bağlanamıyorum şu an. Ethernet aygıtını görüyor ancak bağlandığımı algılamıyor. Dediğiniz yöntem işe yaramamıştı.

MacOS'u kurduğum HDD'yi laptoptan söktüm. Windows'ta ethernet ile bağlantı sağlıyorum şu an.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı