Monster Abra A5 v13.4 ısınma sorunu

MrAlbino

Decapat
Merhabalar, başlıkta da belirttiğim gibi laptopum aşırı ısınıyor, ilk aldığım zamanlarda maksimum 75-76 dereceleri gördüğüm CPU ve GPU sıcaklıkları aradan 6-7 ay geçti ve sıcaklıklar(GPU, CPU) 92-93 derecelere ulaşmaya başladı. Bu sıcaklıkları gören başkaları var mı? Eğer bu bir problem ise çözümü nedir? Düzenli bakıma götür diyenler olacaktır fakat götürdükten sonra bile değişen bir şey olmadı.

Intel Core i7-8750H.
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti.

6 - 7 ay olmuş, bakıma götürdüğünüzde termal macun yenilemesi yapıldı mı? Laptop' un alt kısmını kapalı bir şekilde kullanıyorsanız, en azından havada tutacak bir aparat veya kitap koyarak deneyebilir misiniz? Alt kısımından sıcaklığı tam atamadığı için oluyor olabilir.

Alt kısımdan havayı alıp, arka kısımdan atıyor. Laptopun altında soğutucu var yani rahat hava alabiliyor, bakıma götürdüğümde termal macun yenilendi ve fanlar temizlendi dediler.

Kendiniz kaliteli bir macun alıp sürmeyi deneyebilirsiniz.
Onu denemek istedim fakat elimdeki laptopun kasası çok zor açılıyor. Henüz garantisi bitmediği için kendim açarak yanlış bir hamle yapıp garanti dışı bırakmaktan çekindiğim için kendim açamadım. Youtube'da bu kasanın nasıl açıldığıyla ilgili bir video da bulamadım.

Göz ucuyla bizim forumda araştırdım ve şunu gördüm. Başka bir forumda da benzer şekilde çözülmüş.

En son ne zaman servise gittiniz? Servise hangi termal macun kullanıldığını sorun ve kendiniz almak isterseniz kaliteli bir termal macun alıp servise o macunun kullanılmasını isteyebilirsiniz. Hem garanti konusunda sıkıntınız olmaz, hem de kafanızda soru işaretleri kalmaz diye düşünüyorum.

Evet laptopların altını açmak zor olabiliyor. Hele ki alt tarafı plastikse.
O zaman tekrar servise gönderin. Onlar halletsin.
En son servise ısınma sorunuyla götürdüğümde çözüm bulamamışlardı. Belki teknik servisteki elemanın hatasıdır belki değildir. Sakaryada yaşıyorum ve istanbula götürmek için yol parası ödemem gerekiyor.(Kargo ile ücretsiz olduğunu biliyorum ama laptopu kargoya vermek endişe verici, kargolara nasıl muamele gösterdiklerini hepimiz biliyoruz.) O yüzden çözümü forumda aramaya başladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı