Monster Abra A5 V15.1.1 laptop alınır mı?

Laptopların soğutması yetersiz olduğu için tam performans alamıyorsun. Eğer sürekli hareket halinde olmayacaksanız laptop tavsiye etmem.

Bu laptop alınır mı?

Alınır alınmasına da 1650 şuanki güncel oyunlar için güçsüz kalıyor. Low - Medium ayarları arasında oynayabilirsin anca çoğu oyunu. Eğer az daha para çıkabiliyorsan 1660TI'lı olanı almanı öneririm uzun yıllar götürür. Ama bu kadarına yetiyor diyorsan bu paraya 1660TI masaüstü sistem kurabilirsin ona da yok bana laptop lazım diyorsan en azından ram'i 16 Gb'ye çıkar oyunlar artık 8Gb ram kullanımını aşmaya başladı.

Alınabilir bir modeldir. O ısınma sorunları da artık ortadan kalktı diyebiliriz, tabii siz çok abartmazsanız. Onun dışında GTX 1650 güncel oyunlar için yetersiz denilmiş yukarıda, kart gayet güçlü ve güncel oyunları yüksek ayarlarda açabilecek güce sahiptir. ASUS ROG Strix GeForce GTX 1650 OC Ekran Kartı İncelemesi - Technopat. Technopat bizzat incemelesini yaptı zaten.

Alınır alınmasına da 1650 şuanki güncel oyunlar için güçsüz kalıyor. Low - Medium ayarları arasında oynayabilirsin anca çoğu oyunu. Eğer az daha para çıkabiliyorsan 1660TI'lı olanı almanı öneririm uzun yıllar götürür. Ama bu kadarına yetiyor diyorsan bu paraya 1660TI masaüstü sistem kurabilirsin ona da yok bana laptop lazım diyorsan en azından ram'i 16 Gb'ye çıkar oyunlar artık 8Gb ram kullanımını aşmaya başladı.
1650 güncel oyunları high ayarda oynatabilen bir kart. 1050 ile karıştırdınız sanırım.

Alınabilir bir modeldir. O ısınma sorunları da artık ortadan kalktı diyebiliriz, tabii siz çok abartmazsanız. Onun dışında GTX 1650 güncel oyunlar için yetersiz denilmiş yukarıda, kart gayet güçlü ve güncel oyunları yüksek ayarlarda açabilecek güce sahiptir. ASUS ROG Strix GeForce GTX 1650 OC Ekran Kartı İncelemesi - Technopat. Technopat bizzat incemelesini yaptı zaten.
Masaüstü sistemler için en güçlü 1650'yi örnek göstermişsiniz biz laptoplardan konuşuyoruz ama :) arada fevkalade bir fark olucaktır. Yüksek ayarlarda oynatmazdan kastım 60 FPS üstüdür.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Not: Çoğu oyun yanlış bir tabir olmuş biraz fazla küçümsemişim kartı kusura bakmayın. AAA oyunlar dışında çoğu oyunu yüksek ayarlarda 60 Fps oynatabiliyormuş.

Son düzenleme:
Masaüstü sistemler için en güçlü 1650'yi örnek göstermişsiniz biz laptoplardan konuşuyoruz ama :) arada fevkalade bir fark olucaktır. Yüksek ayarlarda oynatmazdan kastım 60 FPS üstüdür.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Not: Çoğu oyun yanlış bir tabir olmuş biraz fazla küçümsemişim kartı kusura bakmayın
Benim mi hatam var acaba, GTX 1000 serisinden sonra Laptop'lar dikkat ettiyseniz M ibaresini kaldırdı. Yani yeni nesil kartlar masaüstü ile aynı performansı verebiliyor diyebiliriz.

Benim mi hatam var acaba, GTX 1000 serisinden sonra Laptop'lar dikkat ettiyseniz M ibaresini kaldırdı. Yani yeni nesil kartlar masaüstü ile aynı performansı verebiliyor diyebiliriz.
Tam olarak değil laptopların soğutmaları kısıtlı olduğu için kartların frekansları düşük tutuluyor bildiğim kadarıyla oyüzden tam olarak masaüstü referans kartlarla laptoplardaki ekran kartları aynı performansı veremiyor hem strix serisinin frekansı fabrika çıkışlı olarak arttırılmıştır.
Linkte görebiliceğiniz gibi laptop versiyonların anca boost hızları desktop versiyonların base hızları kadar olabiliyor.
Bu linkteki videoda görebiliceğiniz gibi aynı işlemci ile 2080'ler test edildiğinde DXR açık halde 1080p'de aralarında %10-15 FPS fark var.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı