Monster ABRA A5 V15.1 vs V15.2

psychopat

Centipat

Önceden bildiginiz üzere bir gönderi açmıştım. Bilgisayar almayı düşünüyorum hem oyun hem de yazılım kodlama grafik tasarım için merak ettiğim bildiğim kadarıyla 2 model arasında sadece işlemci farkı var birinde;
  • Intel Coffee Lake Core i5-9300H
diğerinde ise;
  • Intel Coffee Lake Core i7-9750H.
Aralarında çok performans farkı olur mu sizce? Olursa ne gibi farklar olur? Yazılım ıcın cok fark edeceğini düşünmüyorum ama oyun acısından bilgilendirirseniz cok sevinirim. Donanım konusunda çok bilgili değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster abra a5 v15 2.1 almayı düşünüyorum. Hem Autocad gibi programlar kullanacağım hem de PUBG,FORTNİTE,GTA 5 gibi oyunlar oynamayı düşünüyorum. Normalde 480 gb SSD ve 8 gb RAM var, sizce RAM'i 16 gb mı yapmalıyım yoksa 256 gb SDD daha mi takmalıyım (+8 gb RAM 350TL, +256 gb SDD 350TL) yoksa 480 gb SSD ve 8 gb RAM bana yeter mi ?

Monster abra a5 v15 2.1 almayı düşünüyorum. Hem Autocad gibi programlar kullanacağım hem de PUBG,FORTNİTE,GTA 5 gibi oyunlar oynamayı düşünüyorum. Normalde 480 gb SSD ve 8 gb RAM var, sizce RAM'i 16 gb mı yapmalıyım yoksa 256 gb SDD daha mi takmalıyım (+8 gb RAM 350TL, +256 gb SDD 350TL) yoksa 480 gb SSD ve 8 gb RAM bana yeter mi ?
Gereksiz masrafa gerek yok, yeter.

8 GB RAM size yetmez. 16'ya yükseltin.
Depolama yeter ama kullanıma göre ekleme yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı