Monster Abra A5 v15.2 ani güç kesintisi

OrnitorenkPepsi

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Laptopu alalı 1 yıl oldu ve son 2 haftadır 2 kez bir şey başıma geldi. Böyle herhangi bir şey yapıyorken laptop aniden, sanki hiçbir elektrik almıyormuş gibi kapanıyor. Şarjda ve pilim %100 olmasına rağmen. İlk olduğunda video izliyordum ve sıcaklık vs. normaldi. Bugün olan ise oyunun ortasındayken oldu. Laptop kapanınca, şarj olduğunu belli eden ışık da sönüyor, normalde her daim yanar kendisi şarjda olduğu sürece. Bu arada Windows'un Insider versiyonunu kullanıyorum ve geçen evaluation sürümüne geçmiştim yanlışlıkla ama hemen geri sardım o gün. İnternette o sürümde güncelleme yapmazsam reboot yiyeceği yazıyordu, ondan da kaynaklı olabilir mi?

Edit: 2 SSD, 1 HDD var. İlk ana SSD Windows 10, ikinci SSD'de de macOS var. HDD boş.

Merhaba arkadaşlar,
Laptopu alalı 1 yıl oldu ve son 2 haftadır 2 kez bir şey başıma geldi. Böyle herhangi bir şey yapıyorken laptop aniden, sanki hiçbir elektrik almıyormuş gibi kapanıyor. Şarjda ve pilim %100 olmasına rağmen. İlk olduğunda video izliyordum ve sıcaklık vs. normaldi. Bugün olan ise oyunun ortasındayken oldu. Laptop kapanınca, şarj olduğunu belli eden ışık da sönüyor, normalde her daim yanar kendisi şarjda olduğu sürece. Bu arada Windows'un Insider versiyonunu kullanıyorum ve geçen evaluation sürümüne geçmiştim yanlışlıkla ama hemen geri sardım o gün. İnternette o sürümde güncelleme yapmazsam reboot yiyeceği yazıyordu, ondan da kaynaklı olabilir mi?

Edit: 2 SSD, 1 HDD var. İlk ana SSD Windows 10, ikinci SSD'de de macOS var. HDD boş.
Aklımda 2 tahmin var, ya Windows 10 sıkıntılı ve format gerekiyor ki bu iyi olan tahmin, 2.si ise batarya yerinden çıkmış veya oynama yapmış bu yüzden herhangi bir sallantıda güç gidiyor.

Anakart kısa devresi gibi duruyor. Daha önceden sıvı döktüyseniz zamanla oksitlenme yapmış olabilir.
Hayır hiç dökmedim. Batarya normal görünüyor ama sanırım arkadaşın da dediği gibi servise yollayayım.
1621608722128.png

Hatayı buldum, Kernel power 41 kodlu hataymış.
Windows 10'a formatladım ve o günden beri bu sorunu yaşamadım, sanırım Insider ile alakalı bir sorundu. Yani sorunum çözüldü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı