Monster Abra A5 V15.2 Çeşitli mavi ekran hataları (CRITICAL_PROCESS_DIED)

İşletim sistemi
Windows 10

Aydinn84

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
SAMSUNG MZVLB256HAHQ-00000 WDC WD10SPZX-22Z10T1 2 si de 8gb
SSD veya HDD modeli
WD Blue Dahili Disk, 1TB, 5400RPM, 2.5 inç - WD10S
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1650
Anakart
Monster Abra A5 V15.2
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-9750H CPU @ 2.60GHz, 2601 Mhz
Merhaba,

Bilgisayarım uzun zamandır düzensiz şekilde çıkan mavi ekran hataları veriyor. Mavi ekran genelde rastgele zamanlarda fakat özellikle bilgisayarımı ilk açtığımda meydana geliyor. CRITICAL_PROCESS_DIED, MEMORY_MANAGEMENT, UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION, irlq not less than or equal gibi hata isimleri verse de bu isimler değişebiliyor fakat en çok CRITICAL_PROCESS_DIED geliyor. Hata meydana geldiğinde mavi ekran çok kısa bir süre ekranda kalıp hemen bilgisayarımı yeniden başlatıyor ve bu böyle döngüye girerek bazen tekrar şifremi girmeden bile tekrar hata verebiliyor. Öyle ki güvenli modda bile çökmeyi yaşadım. Hata sırasında bilgisayardan ses geliyorsa ses statik hale gelip mavi ekran süresince cızırtı olarak duyuluyor. Windows'u tekrar yüklemeyi denedim ve Windows 11'den Windows 10'a geçtim. Format sonrasında hata seyrekleşse de giderek tekrar sıklaşmaya başladı ve hiçbir zaman tam geçmedi. Hata gerçekten düzensiz anlarda çıkabiliyor hiçbir şey açık değilken sadece masaüstü varken yaşanabildiği gibi sesli video izlerken de çok oluyor fakat ilginç bir şekilde oyun açıkken genelde yaşanmıyor. Komut istemcisinden restorehealth gibi komutları denedim fakat genel olarak sistemde bir hata bulunmuyor virüs taramalarında da bir şeye rastlanmıyor. Ayrıca aygıt istemcisinden sürücüleri de güncelleştirmeye baktım fakat sürücüler hep güncel gözüküyor.

Dump dosyalarını buraya koyuyorum fakat günde 10-20 kere çökebilmesine rağmen sadece 5 tane dump dosyası var. Bunları incelediğimde hata da farklı yerlerden kaynaklandığını gösteriyor gibi yani hep aynı sistemi göstermiyor. Yeni klasör.rar

RAM'den kaynaklanmış olabilir fakat Windows bellek tanılamayı kullandığımda herhangi bir hata bulamadı.

Öncelikle formatla ve güvenli modla düzelmiyorsa bu durumda sürücü hatası olmadığına %90 emin olman gerekiyor. Ki zaten dump dosyan da bunu kanıtlıyor. Ramlerinde problem var, Memtest testi yap.
Rich (BB code):
MODULE_NAME: hardware

IMAGE_NAME:  memory_corruption

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buna ek olarak

Rich (BB code):
INTERNAL_POWER_ERROR (a0)
The power policy manager experienced a fatal error.
Arguments:
Arg1: 000000000000010e, The disk subsystem returned corrupt data while reading from the
hibernation file.
Arg2: 000000000000000a
Arg3: 00000000000049d1, Incorrect checksum
Arg4: 000000000000aa92, Previous disk read's checksum
0x10E​
Reserved​
Incorrect checksum​
Previous disk read's checksum​
The disk subsystem returned corrupt data while reading from the hibernation file.​

Rich (BB code):
IMAGE_NAME:  stornvme.sys

MODULE_NAME: stornvme

FAULTING_MODULE: fffff8005c5f0000 stornvme

Disk sağlığını kontrol et. Diskin NVME sürücülerini başta olmak üzere geri kalan sürücülerini de güncelle.

Teşekkürler Memtesti uygulayacağım. Diskleri HD Tune Pro ile kontrol etmiştim bir sorun çıkmadı. Ayrıca dumplarda böyle bir hata daha var:
Symbol name: nt!PspCatchCriticalBreak+10e

MODULE_NAME: nt

IMAGE_NAME: ntkrnlmp.exe

Ayrıca olay görüntüleyicisinde volgmr 161 ve kernel power 41 gözüküyorçöktüğü zamanlarda. Bunlar size bir şey ifade ediyor mu? Bir de NVM sürücüsüne baktığımda en güncel sürüm yazıyor fakat 2006 dan kalma gösteriyor.

Teşekkürler Memtesti uygulayacağım. Diskleri HD Tune Pro ile kontrol etmiştim bir sorun çıkmadı. Ayrıca dumplarda böyle bir hata daha var:
Symbol name: nt!PspCatchCriticalBreak+10e

MODULE_NAME: nt

IMAGE_NAME: ntkrnlmp.exe

Ayrıca olay görüntüleyicisinde volgmr 161 ve kernel power 41 gözüküyorçöktüğü zamanlarda. Bunlar size bir şey ifade ediyor mu? Bir de NVM sürücüsüne baktığımda en güncel sürüm yazıyor fakat 2006 dan kalma gösteriyor.
Nt kernel tam olarak bir hataya işaret etmez. Üzerinden bir sürü işlem geçiyor, sistem çekirdeğini temsil ediyor. Daha fazla detaya ihtiyaç olabilir ya da o işaret ettiğin dump dosyasında bu durum hiç anlaşılmıyor bile olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı