Monster Abra A5 v15.4 çok geç açılıyor

Merhabalar. Monster Abra A5 v15.4 laptopunu kullanıyorum son zamanlarda oldukça yavaş açılmaya başladı. Açma tuşuna basıyorum logo 10 saniye sonra anca geliyor zaten loading işlemleri vs derken 1dakikayıı buluyor. Bugün de mavi ekran hatası verdi :( bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı %40 falan diyor. Geçen gün de almıştım bu hatayı ne yapmam lazım arkadaşlar? C ve D disklerinde aşırı az alan var depolama doldu denebilir. Bundan kaynaklı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Monster Abra A5 v15.4 laptopunu kullanıyorum son zamanlarda oldukça yavaş açılmaya başladı. Açma tuşuna basıyorum logo 10 saniye sonra anca geliyor zaten loading işlemleri vs derken 1dakikayıı buluyor. Bugün de mavi ekran hatası verdi :( bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı %40 falan diyor. Geçen gün de almıştım bu hatayı ne yapmam lazım arkadaşlar? C ve D disklerinde aşırı az alan var depolama doldu denebilir. Bundan kaynaklı olabilir mi?
Format at.

Mavi ekran hatası için YouTube'dan hata kodunu aratarak yardim alabilirsin, ben yaptım olmadı en son garantiye verdim temiz geldi. Garanti yoksa temiz bir format at bakım yaptır. Hız için ise depolama doldukça sorun çıkıyor, bende de öyle olmuştu. Onun için de ekstra bir taşınabilir HDD'ye depolayabilirsiniz içindeki çoğu şeyi. Ya da bir SSD alabilirsiniz.

SSD kullanıyorum biraz temizledim yer açıldı 50gb boş alan var d diskide full boş şuan
arkadaşlarım çok ısınıyordur dedi içini temizle dedi fakat ben laptopun içini açamam anlamam pek ne yapacağımı falan garantiye veya bilgisayarcıya vermeyide sevmiyorum

SSD kullanıyorum biraz temizledim yer açıldı 50GB boş alan var D diskide Full boş şu an.
Arkadaşlarım çok ısınıyordur dedi içini temizle dedi fakat ben laptopun içini açamam anlamam pek ne yapacağımı falan garantiye veya bilgisayarcıya vermeyide sevmiyorum.

Kanka Monster'ların zaten ömür boyu termal macun yenileme içini temizleme şeyi yok mu? Boş ver sen açma içini git servis zaten temizliyor diye biliyorum Monster laptopunuzu 3 ayda bir temizletebilirsiniz içini diye biliyorum ömür boyu hem de öyle değil mi?

Kanka Monster'ların zaten ömür boyu termal macun yenileme içini temizleme şeyi yok mu? Boş ver sen açma içini git servis zaten temizliyor diye biliyorum Monster laptopunuzu 3 ayda bir temizletebilirsiniz içini diye biliyorum ömür boyu hem de öyle değil mi?
kanka ben anlamam pek temizleme işlerinden en yakındaki bilgisayarcıya götürsem o yapamaz mı servis bize cok uzak
kanka mavi ekran hatasında MEMORY_MANAGEMENT diyor bellekle ilgili sanırsam,pcyi açma tuşuna bastığımde logo gelmıyor kendılıgınden kapanıo pc 1-2 sanıye sonra yıne açılyor (tuşun ışığı yanıyor) logo geliyor açılıyor kapatırkende bi sorun yok neyse böyle idare edicez artık

Kanka ben anlamam pek temizleme işlerinden en yakındaki bilgisayarcıya götürsem o yapamaz mı servis bize cok uzak.
Kanka mavi ekran hatasında MEMORY_MANAGEMENT diyor bellekle ilgili sanırsam, PC'yi açma tuşuna bastığımde logo gelmıyor kendılıgınden kapanıo PC 1-2 sanıye sonra yıne açılyor (tuşun ışığı yanıyor) logo geliyor açılıyor kapatırkende bir sorun yok neyse böyle idare edeceğiz artık.

Eğer PC kolay açılıyorsa sende internetten 2 3 video izleyerek olayı kavrayıp temizleme işlemi yapabilirsin ama kolay açılamıyorsa bir PC ciye götür veya anlayan biri varsa ona yaptır.

Geri
Yukarı