Monster Abra A5 v15.5 için SSD önerisi

Anderr

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bir konuda bilenlere danışmak istedim. Yakında zamanda Monster Abra A5 v15.5 oyun bilgisayarından aldım. Bilgisayarın 250GB M.2 SSD PCI-e 3.0 SSD'si var. Ben bunu yükseltmek istiyorum ama daha önce hiç bilgimin olmadığı bir konu. 😞

500 GB benim işimi görecektir ama öncelikle benim bilgisayarda RAM slotları gibi 2 tane mi SSD girişi mevcut? (Mesela 250 GB PC'de var zaten 250 GB daha ekleyip arttırabiliyor muyum?)

Model olarak ne almalıyım internette çok fazla farklı model var nelere dikkat etmeliyim? Okuma yazma hızı vs biraz kafam karıştı. Her okuma yazma hızındaki model uygun mu?

Yardımcı olabilecek olursa çok sevinirim.

Merhaba, bilgisayarınızda (2x M.2 SSD + 1x 2.5" Disk) yuvası var. Sizde 1 tane M2 SSD takılı olduğuna göre; isterseniz 1 tane M2 SSD alabilirsiniz veya 1 tane SATA SSD alabilirsiniz. Bu bahsettiklerim arasında fiyat farkı çok fazla. Bütçenizi söylerseniz ona göre arkadaşlar bir öneride bulunabilirler.

Hocam, iki adet M.2 ve 1 adet HDD yuvası var. Bu yuvaya SATA SSD eklemesi de yapılabilir. NVMe olarak Samsung tavsiye ederim. Bu alanda en iyisi Samsung.

İkinci bir M.2 SSD takabiliyorsunuz. Render almak gibi uğraşlarınız yoksa SATA SSD öneririm.
SATA:
M.2 NVMe:

Piyasadaki Ssd'lere bakarak fiyat bilgisi edindim doğru mudur bilemiyorum ama sanırım 500 gb'lar 550 tl civarıydı tabi benim laptop için uygun mu anlayamadım. Kısacası 250gb ya da 500gb 500-600 tl'nin üstüne çok çıkmak istemiyorum.

Çok teşekkür ederim. Ben yazana kadar 4 kişi daha yazmış 😅 Hızlı öneriler için teşekkürler.

Çok ufak bir sorum daha var HDD'ler SSD'lere göre biraz daha yavaş çalışıyor diye biliyorum. Benim sorunum 3 tane oyun kursam 4. bir oyunu kuramamak ama laptopun hızından da memnunum. Böyle bir durumda HDD mi yoksa SSD mi takmak mantıklı?
WD Blue SN550 takılabilir sorunsuz diyorlar.
https://www.hepsiburada.com/wd-blue...mb-s-nvme-m-2-ssd-wds250g2b0c-pm-HB00000VUH23

Burada ki uygun olacak mıdır benim laptop için?

Çok teşekkür ederim. Ben yazana kadar 4 kişi daha yazmış 😅 Hızlı öneriler için teşekkürler.

Çok ufak bir sorum daha var HDD'ler SSD'lere göre biraz daha yavaş çalışıyor diye biliyorum. Benim sorunum 3 tane oyun kursam 4. bir oyunu kuramamak ama laptopun hızından da memnunum. Böyle bir durumda HDD mi yoksa SSD mi takmak mantıklı?

https://www.hepsiburada.com/wd-blue...mb-s-nvme-m-2-ssd-wds250g2b0c-pm-HB00000VUH23

Burada ki uygun olacak mıdır benim laptop için?
Evet uygun olacaktır ben de link atacaktım unutmuşum kusura bakmayın 😅

Geri
Yukarı