Monster Abra A5 v15.7 alınır mı?

Yanlış anlamışsınız, o oran şikayet oranı. Hayatımda ilk defa bir markanın cihazının birden çok kez kişi tarafından alınalı 1 hafta olmamış olmasına rağmen garantiye gönderildiğini gördüm.
Bu sadece sorduklarımdan biri youtube üzerinden uzun zamandır notebooklar üzerine video atan biri
Monster almaya karar verdim. Sizce 15.6 inç i7 işlemcili mi yoksa 17.3 inç i5 işlemcili mi? Hangisini tercih etmeliyim aralarında 200₺ fark var.

15.6 inç ile 17.3 inç ekran arasında büyük bir fark yok. i7 işlemci olanı almanı tavsiye ederim. İki işlemci arasında çekirdek farkları var hem oyunda hemde Photoshop programları kullanırken o farkı hissettiren bir fark. İleride elinizdeki ürünü satıp daha üst bir şey almak isterseniz elinizdeki ürünü i7 olduğu için daha çok para edecek ve daha hızlı satılacak.

Arkadaşlar duruma göre iade edeceğim veya garantiye vereceğim. Yardımcı olur musunuz ? 24 saat geçmesine rağmen konuyu öne çıkaramadım maalesef.
.

Almadığın ürün hakkında nasıl kesin bir kanıya vardın merak ediyorum. Şikayetler her bilgisayarda var bence sadece alacağın modeli(markayı demiyorum) kullanan kişilerin yorumlarını dikkate al.
Türkçe sınavında öğrencilerin neden okuduğunu anlayamadığını senin yorumun sayesinde çok daha iyi anladım. Yanıt vermeden önce yazdığımı doğru düzgün okusan neyi kast ettiğimi anlayacaksın aslında. Kullanan kişilerin yorumlarını dikkate al demişsin. Şikâyet edenler yada sorunlarını videoya çekenler kim oluyor ? Almadığım ürün konusunda ise kesin bir kanıya varmak için illa satın alıp sorun yaşadıktan sonra mı karar vermeliyim ? 1 haftadan fazla bir süre araştırma yaptım. Emin ol ki çoğu kısımlarda senden daha bilgiliyim. Burada önemli olan bilinçli bir kullanıcı olarak neyi satın alıp alamayacağını bilmek. Yoksa fanboyluğun bir anlamı yok.

Türkçe sınavında öğrencilerin neden okuduğunu anlayamadığını senin yorumun sayesinde çok daha iyi anladım. Yanıt vermeden önce yazdığımı doğru düzgün okusan neyi kast ettiğimi anlayacaksın aslında. Kullanan kişilerin yorumlarını dikkate al demişsin. Şikâyet edenler yada sorunlarını videoya çekenler kim oluyor ? Almadığım ürün konusunda ise kesin bir kanıya varmak için illa satın alıp sorun yaşadıktan sonra mı karar vermeliyim ? 1 haftadan fazla bir süre araştırma yaptım. Emin ol ki çoğu kısımlarda senden daha bilgiliyim. Burada önemli olan bilinçli bir kullanıcı olarak neyi satın alıp alamayacağını bilmek. Yoksa fanboyluğun bir anlamı yok.
Ben alacağın modeli dedim Monster hakkında olumsuz yorumlar olduğu kadar diğer markalarında var olumsuz yorumları. Model bazlı araştırma daha iyidir.

Ben alacağın modeli dedim Monster hakkında olumsuz yorumlar olduğu kadar diğer markalarında var olumsuz yorumları. Model bazlı araştırma daha iyidir.

Tamam, Monster kadar şikayet almış ve ilk hafta tamire giden bir marka söyler misin, birden çok şikayet şeklinde? Casper dışında tabii...

Tamam, Monster kadar şikayet almış ve ilk hafta tamire giden bir marka söyler misin, birden çok şikayet şeklinde? Casper dışında tabii...
Buda monster
Şikayet sayısı ve çözülen şikayet oranına bakabilirsin.
Yanlış anlaşılma olmasın ben burda markayı övmüyorum sadece kullanmamış kişilerin duyduklarıyla yorum yapmasını saçma buluyorum 1 tane ürün hatalı çıkınca 10 kişi birden söyleniyor bırakında mağdur olan varsa gelip o söylesin.

ürünü 4 aydır kullanıyorum ve ona göre yorum yapacağım

Ürünü 16 gb ram olarak aldım ve tavsiye ederim çünkü 8gb ram günümüz oyunlarında yetersiz kalıyor.

GENEL ÖZELLİKLER

İşlemciden başlayalım.bu modelde i5 10300 h kullanılmış ve 1650 tiyla uyumu gayet iyi.Darboğaz falan durumu hiç olmadı bende.Ama şunu söyleyebilirim ki güçlü bir işlemci olduğu için biraz fazla ısınıyor.
Ekran kartımıza geldiğimizde 1650 ti refresh sürümünü görüyoruz.Ekran kartı güzel,ama sürücüleri güncel tutmazsanız bir bakmışsınız nba 2k20den 40 fps alıyorsunuz:D
ürünün içinde 256 gb m.2 ssd var.Hız olarak beni memnun ettiğini söyleyebilirim.Yükleme ekranlarını hiç dert etmedim şuana kadar:)Ama 256 gb depolama biraz yetersiz kaldığı için,eğer paranız varsa 1tb hdd eklettirmenizi öneririm.Şimdi gelelim oyun performansına...
Cs:go,Valorant,Paladins,Fortnite gibi oyunlarda en yüksek ayarlarda en düşük 150 fps alıyordum.Ki ekranın 120 hz olduğunu düşünürsek bu gayet yeterli bir değer. Bu oyunlarda da işlemci genelde 75-85 derece civarı kalıyor.Ama biraz daha yüksek oyunlar oynayacaksanız (pubg,bf5,codun yeni oyunları vb) 90 derece görünce hiç şaşırmayın derim ben size.Eğer bunları oynayacaksanız fan almanızı öneririm.
Single player open world oyunlarda (gta5,Watch Dogs 2,ac origins gibi)Ekran kartı tabiri caizse biraz sıçıyor :D Mesela Gta 5te genel olarak en yüksek ayarlarda 85 90 fps almam gerekirken,pcyi 4 5 saat açık tuttuktan sonra girersem 40 50 arası alıyorum.Watch dogs 2de de aynı şekilde oluyor.Açık dünya performansını pek beğenemedim ben bilgisayarın.
Onun dışında şunu ekleyebilirim ki,bana beklediğim performansı verdi.2 ay şehir dışındaydım ve bir çok oyun test etmeme fırsat oldu.2019 2020 oyunlarını yüksekte oynamayı beklemeyin zaten.Ama düşükte 60 fps oynatır diye düşünüyorum.

Bu kadar şey anlattıktan sonra asıl cevaba gelelim.BU ÜRÜN ALINIR
performans:4/5
soğutma:2/5
diğer etmenler: 5/5

Yeni konular

Geri
Yukarı