Herkese merhaba.
Geçen hafta uzun araştırmalarım sonucu Monster Abra A5 v15.8.3 aldım ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.
Arkadaşlar bilgisayarı 1TB harddisk ekleterek 8593 TL'ye aldım. Bu bilgisayarı seçme nedenim 8000-9000 TL arasında alınabilecek en dolu laptop olmasıydı.
Monster markası hakkında ön yargıya sahiptim ve açıkçası fazla güvenmiyordum fakat fiyat performans oranının çok yüksek olması nedeniyle almaya karar verdim ve bunun çok doğru bir karar olduğunu düşünüyorum.
Forumda Monster notebooklar ile alakalı tavsiye almak için devamlı yeni konu açıldığını görüyorum.
Monster bilgisayarlar ile alakalı aklında soru işareti olan arkadaşların faydalanabilmeleri için sahibi olduğum Abra A5 modelini sizler için değerlendirmek istiyorum.
Öncelikle laptop piyasası cebinizi yakacak cinsten. Dizüstüne ihtiyacınız yoksa kesinlikle masaüstü toplamanızı öneriyorum.
Gelelim bilgisayarın artılarına.
- 120 Hz IPS ekran inceltilmiş çerçeveleriyle oldukça başarılı.
- Piyasadaki aynı fiyattaki diğer bilgisayarların aksine i7 10. nesil işlemci ve GTX 1650 Ti içermekte. Yani fiyat performansta çok başarılı.
- Ses sistemi bir diğer laptopuma göre (Lenovo Y520) daha iyi.
- FPS ve sıcaklık değerleri başarılı, render süresi gayet yeterli.
Eksiler.
- Fiyat performans olarak masaüstü bilgisayarların gerisinde.
- Kasası kaliteli plastik olsa da sonuç olarak plastik.
- Menteşeleri sağlam değil, hafif bir kuvvet uygularsanız çatırdayacak gibi.
- Fan çok sesli çalışıyor ama tabii ki normal çünkü soğumak zorunda :(
- klavyesi elleri büyük olanlar için bir tık küçük kalabilir ama alışabilirsiniz.

Kafanızda bilgisayarla ilgili daha somut şeyler canlanabilmesi için videosunu bırakıyorum.

-https://www.youtube.com/watch?v=nIzEYk7cyXc

Her türlü soruya açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de A5 v15.6.1 versiyonunu 8GB RAM ekleyip alacağım, sizce bu yeni monsterların ömrü ne kadar olur, benim en az 4-5 sene götürmesi gereken bir laptopa ihtiyacım var.
Bir de bu menteşe hassaslığı ne kadar, her seferinde titiz titiz mi açmam gerekecek yoksa ekstra bir dikkat göstermesem kırılma yaşamayacak kadar var mı?

Ben de A5 v15.6.1 versiyonunu 8GB RAM ekleyip alacağım, sizce bu yeni monsterların ömrü ne kadar olur, benim en az 4-5 sene götürmesi gereken bir laptopa ihtiyacım var.
Bir de bu menteşe hassaslığı ne kadar, her seferinde titiz titiz mi açmam gerekecek yoksa ekstra bir dikkat göstermesem kırılma yaşamayacak kadar var mı?

4 Yıl rahat götürecektir. Aşırı titizlik göstermenize gerek yok azami dikkat göstermeniz yeterli olacaktır. Sonuç olarak fiyat performans ürünü ve kasa kalitesi premium değil. Fakat bu sağlam olmadığı anlamına da gelmez. Ekstra bir sertlik uygulamadığın sürece sıkıntı çıkmayacaktır.

Ben de bu bilgisayari almayi düşünüyorum olumsuz yorumlardan dolayı aşırı tereddutluyum. Mimarlik programlari ve iyun icin dusunuyorum siz onerir misiniz beni yari yolda birakip donma kasma gibi sorunlar yapar mi ?

Herkese merhaba.
Geçen hafta uzun araştırmalarım sonucu Monster Abra A5 v15.8.3 aldım ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.
Arkadaşlar bilgisayarı 1TB harddisk ekleterek 8593 TL'ye aldım. Bu bilgisayarı seçme nedenim 8000-9000 TL arasında alınabilecek en dolu laptop olmasıydı.
Monster markası hakkında ön yargıya sahiptim ve açıkçası fazla güvenmiyordum fakat fiyat performans oranının çok yüksek olması nedeniyle almaya karar verdim ve bunun çok doğru bir karar olduğunu düşünüyorum.
Forumda Monster notebooklar ile alakalı tavsiye almak için devamlı yeni konu açıldığını görüyorum.
Monster bilgisayarlar ile alakalı aklında soru işareti olan arkadaşların faydalanabilmeleri için sahibi olduğum Abra A5 modelini sizler için değerlendirmek istiyorum.
Öncelikle laptop piyasası cebinizi yakacak cinsten. Dizüstüne ihtiyacınız yoksa kesinlikle masaüstü toplamanızı öneriyorum.
- Piyasadaki aynı fiyattaki diğer bilgisayarların aksine i7 10. nesil işlemci ve GTX 1650 Ti içermekte. Yani fiyat performansta çok başarılı.
Eksiler.
- klavyesi elleri büyük olanlar için bir tık küçük kalabilir ama alışabilirsiniz.

Kafanızda bilgisayarla ilgili daha somut şeyler canlanabilmesi için videosunu bırakıyorum.

Her türlü soruya açığım.

Ben de bunu almak istiyorum 5-6 sene rahat götürür mü bir de iyiki bunu almışım diyor musun?

Ben de bunu almak istiyorum 5-6 sene rahat götürür mü bir de iyiki bunu almışım diyor musun?
Oyun bilgisayarı olarak 5-6 yıl götüremez. Fakat işlemcisinin güçlü olması nedeniyle oyun dışındaki kullanım alanlarında sıkıntı çıkarmayacaktır.
Şuan sistemleri en zorlayan oyunlardan biri olan Cyberpunk orta-düşük ayarlar arasında 40 FPS ile oynayabilmekteyim. 2 3 yıl sonra çıkacak oyunları belki de hiç açamayacak malesef.
Fakat bunun dışında mühendislik, mimarlık programları veyahut video, fotoğraf düzenleme uygulamaları ve webde gezinme hususunda 5 6 yıl rahatlıkla götür.

Herkese merhaba.
Eksiler.

Her türlü soruya açığım.

Şarjı en fazla kaç saat gidiyor?

Geri
Yukarı