Monster Abra A5 v15.8.3 vs Monster Abra A7 v12.2.1

Innovative

Centipat
Katılım
30 Temmuz 2020
Mesajlar
162
HMM dostum bir tasarımlarınada baksana sence hangisi güzel ve hangisi bana daha çok yarar inç konusunda sağlamlık konusunda.
Tasarım olarak attığın abra a7 modelinin kasası benim daha çok hoşuma gidiyor. Sağlamlık konusunda ikisinin birbirinden farklı olacağını sanmam. Ekran boyutu içinde oyunları daha büyük ekranda oynamak tabiki daha güzel olacaktır fakat burada sizin kişisel ihtiyaçlarınız devreye girer, misal çok sık taşımanız gerekecekse 15,6 inch olan daha uygun olur.
 
KS
KS
DarkSvin

DarkSvin

Centipat
Katılım
29 Haziran 2020
Mesajlar
115
Tasarım olarak attığın Abra A7 modelinin kasası benim daha çok hoşuma gidiyor. Sağlamlık konusunda ikisinin birbirinden farklı olacağını sanmam. Ekran boyutu içinde oyunları daha büyük ekranda oynamak tabii ki daha güzel olacaktır fakat burada sizin kişisel ihtiyaçlarınız devreye girer, misal çok sık taşımanız gerekecekse 15, 6 inch olan daha uygun olur.

Yok sık taşımayacağım tek kötü olan yanı A5 v15.8.3 i7 & A7 v12.2.1 i5 ama oyunlarda FPS fark etmiyor diyorlar ondan dolayı A7'yi alacağım yanında da güzel yanı Gamepad verıyorlar :D.
 

ThousandL

Decapat
Katılım
7 Mart 2019
Mesajlar
105
Öncelikle A5 in i7 olması eğer mühendislik tabanlı bir iş yapıyorsan sana avantaj sağlar. İki adet hava çıkışının olması çok ısınacağı anlamına gelmez zaten eğer A5 alırsan aldıktan sonra -0.13v undervolt yapmanı öneririm. Laptoplarda sıcaklık düşmesi doğrudan performansa etki ettiğinden bu sana overclok gibi gelecektir.

Öte yandan sadece oyun için oynayacaksan A7 nin ekranı seni çok daha fazla tatmin eder. 10. Nesil bir i5 in herhangi bir oyunda zorlanacağını sanmam.

Kısacası sadece oyun amaçlı alacaksan A7 ve güzel bir soğutucu almanı, eğer başka kullanım amaçların da olacaksa A5 almanı ve undervolt yapmanı tavsiye ederim
 
KS
KS
DarkSvin

DarkSvin

Centipat
Katılım
29 Haziran 2020
Mesajlar
115
Öncelikle A5'in i7 olması eğer mühendislik tabanlı bir iş yapıyorsan sana avantaj sağlar. İki adet hava çıkışının olması çok ısınacağı anlamına gelmez zaten eğer A5 alırsan aldıktan sonra -0.13V undervolt yapmanı öneririm. Laptoplarda sıcaklık düşmesi doğrudan performansa etki ettiğinden bu sana overclock gibi gelecektir.

Öte yandan sadece oyun için oynayacaksan A7'nin ekranı seni çok daha fazla tatmin eder. 10. nesil bir i5'in herhangi bir oyunda zorlanacağını sanmam.

Kısacası sadece oyun amaçlı alacaksan A7 ve güzel bir soğutucu almanı, eğer başka kullanım amaçların da olacaksa A5 almanı ve undervolt yapmanı tavsiye ederim.

Oyun oynayacağım bir de uzaktan eğitim başka bir şey yapmıyorum i7 ile i5'in arasında FPS konusunda çok fark yok diyorlar undervolt nedir?
 
Yukarı