Monster Abra A5 v15.8 laptopta Valorant 140 FPS normal mi?

İşletim sistemi
Windows 10

fatih46

Picopat
Daha fazla  
Monster Abra A5 v15.8 bu laptop ile Valorant'ta 140 FPS alıyorum. Sizce az mı çünkü laptopu benden kötü olan kişiler 200 aldığını iddia ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster Abra A5 v15.8 bu laptop ile Valorant'ta 140 FPS alıyorum. Sizce az mı çünkü laptopu benden kötü olan kişiler 200 aldığını iddia ediyor.

NVIDIA Denetim Masasından ayarlarını kontrol edip yaptıktan sonra oyun ayarlarını şu şekilde yap ( Çözüldü olarak işaretlersen çok sevinirim)

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    243,5 KB · Görüntüleme: 189
Prize takılı şekilde, güç ayarlarından yüksek performans seçili şekilde mi oynuyorsun? Çatışma dışında 140 FPS biraz az gibi. RAM'in çift kanal olmaması da FPS'e %20 kadar etki ediyor. MSI Afterburner ile oyun içi değerlere de bir bakmak iyi olur. İşlemci bir şekilde turbo frekanslara çıkmıyor olabilir.

bilgisayarlarımız benzer. R5 4600h 1650ti lenovo legion laptopumda 140 - 200 arası fps alıyorum. Bu değerler arasında sürekli değişiyor. Çatışmada 140 160 arası normalde 190 200. Grafik ayarları en düşükte fakat kenar yumuşatma ve eşyönsüz filtreleme en yüksekte.

NET ÇÖZÜM
(ÇÖZÜLDÜ ATARSAN ÇOK SEVİNİRİM)
TeamViewer varsa bana özelden yaz DC: Kaangozgoz#4189
Yoksa bu işlemleri yap
Görev Yöneticisi
Valorant.exe
Sağ tuş, Ayrıntılara git
Sağ tuşa yeniden bas, Öncelik ve Benzeşmeyi ayarla kısımlarından yüksek yapıyoruz ve diğerlerini CPU 0 hariç hepsine tik atıyoruz

NVIDIA AYARLARI
Aşağıda verdiğim 1, 2, 3 fotoğraf dosyalarındaki gibi yap,

OYUN Ayarları:
Oyun ayarlarınıda aşağıda verdiğim oyunayarları fotoğraf dosyasına göre yap

GRAFİK AYARLARI:
Win 10 kullanıyorsan verdiğim grafik ayarları fotoğrafına göre yap
(ÇÖZÜLDÜ ATARSAN ÇOK SEVİNİRİM)

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    10,3 KB · Görüntüleme: 166
  • 2.jpg
    2.jpg
    77,5 KB · Görüntüleme: 168
  • 3.jpg
    3.jpg
    77 KB · Görüntüleme: 175
  • grafik ayarları.png
    grafik ayarları.png
    4,6 KB · Görüntüleme: 145
  • oyunayarları.png
    oyunayarları.png
    243,5 KB · Görüntüleme: 217
Konu sahibin cihazında 120 Hz panel kullanılmış. 60 Hz panelli bir cihazdan daha akıcı olması normal.

Konu sahibin cihazında 120 Hz panel kullanılmış. 60 Hz panelli bir cihazdan daha akıcı olması normal.
hocam hz farkından dolayı akıcılık olur tabi ama ben onu demek istemedim. 60 fps üstüne çıktığı zaman ciddi şekilde ekranımda takılma (kasma) meydana geliyor. Mouse sanki dönmüyor o derece. CPU %90-100 arasına çıkıyor

Yeni bir konu açıp durumu yaz. FPS sabitlemediğin durumda ısı yükselmesi yüzünden işlemci frekans düşürüp darboğaza giriyor olabilir. MSI Afterburner ile oyun içi değerleri paylaş. Aşağıya bir örnek görsel bırakıyorum. CPU frekansı, kullanım oranı ve sıcaklığı muhakkak olsun.
valo fps.png

Yeni konular

Geri
Yukarı